اخبار بازار سرمایه

اخبار و شنیده های بازار 11 آبان 1399

فملی
افشاء سازی شرکت ملی صنایع مس ایران ؛ پرداخت اعتبار 500 میلیارد تومانی جهت بازارگردانی صنعت مس مبلغ 500 میلیارد تومان جهت خرید سهام در شرکت‌های تابعه.

گروه بانکی
طبق بخشنامه بانک مرکزی از ابتدای آذرماه کارمزد خدمات بانکی از جمله کارت به کارت افزایش خواهد یافت ضمن اینکه انتقال وجه از طریق پایا و ساتنا نیز مشمول کارمزد می شوند.اخذ کد بورسی در شعب بانکی نیز با بخشنامه جدید بانک مرکزی مشمول کارمزد 5 هزار تومانی می شود.

گروه پتروشیمی
تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران امروز (روز شنبه 10 آبان ماه ) میزبان عرضه 46 هزار و 406 تن قیر، وکیوم باتوم، مواد پلیمری، مواد شیمیایی و لوب کات بود.

آریا
مدیرعامل پلیمر آریاساسول، تحریم این شرکت فرابورسی را اقدامی خنثی و بدون اثر در کسب و کار دانست و گفت: رکوردهای تولید و فروش پتروشیمی ها با وجود تحریم های دو سال اخیر ، ادامه دارد.

قاسم
شرکت قاسم ایران از اقدام به خرید تعداد 1,850 سهم شرکت کشت و صنعت ماریان (سهامی خاص) به میزان 10.5 درصد سهام کل شرکت مذکور، به مبلغ 28 میلیارد تومان خبرداد.

غصینو
شرکت صنعتی مینو از اقدام به خرید تعداد 6,125 سهم شرکت کشت و صنعت ماریان (سهامی خاص) به مبلغ 87 میلیارد تومان که 35% مالکیت شرکت را شامل می‌شود خبر داد.

خودکفا
شرکت اقتصادی و خودکفائی آزادگان از اقـدام به خرید تعداد 7,000 سـهم شـرکت کشت و صنعت ماریان (سهامی خاص) به مبلغ 99 میلیارد تومان که به معنی 40% مالکیت شرکت می‌باشد. خبر داد.

ذوب
طی پنج سال گذشته در بازیافت سرباره فولادی حدود ۳۰۰ میلیارد تومان به ذوب آهن اصفهان برگشت داده شده که موجب سود این شرکت شده است.

شپارس
شرکت بین المللی محصولات پارس از دریافت مجوز تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات یا ارائه خدمات خبر داد.مجوز صادر شده برای افزایش قیمت انواع پودر شوینده به میزان 40 درصد می‌باشد و نرخ‌های فروش قبلی و جدید بر اساس متوسط نرخ مصرف کننده پودرهای شوینده این شرکت محاسبه شده است. مجوز مذکور بعدازتاریخ 1399/08/08 اجرایی خواهد شد. لازم به توضیح است که متوسط نرخ جدید این گروه محصول برای هر کیلوگرم معادل 22 هزار تومان می‌باشد و این محصول در سال گذشته 62% از فروش ریالی شرکت را به خود اختصاص داده است.

شفن
شرکت پتروشیمی فن آوران از واگذاری 0.41% از سهام شرکت تاپیکو به مبلغ 522 میلیارد تومان که از این مبلغ 456 میلیارد تومان سود خالص شناسایی کرده است. پس از این معامله مالکیت شرکت در شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین به صفر رسیده است. شرکت پتروشیمی فن آوران از تحصیل 0.55% سهام وبملت به مبلغ 525 میلیارد تومان. پس از این معامله، مالکیت پتروشیمی فن آوران در بانک ملت به 4.47% رسیده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا