اخبار بازار سرمایه

اخبار و شنیده های بازار 19 آبان 1399

قزوین
شرکت کارخانجات قند قزوین از دریافت مجوز تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات یا ارائه خدمات خبر داد.افزایش نرخ در محصول شکر سفید به میزان 16 درصد اعمال شده است، این گروه محصول در سال مالی گذشته 73 درصد درآمد ریالی شرکت را تشکیل می‌داده است.

ذوب
مدیرعامل شرکت مهندسی و پویش ساخت ذوب آهن اصفهان:در حال بررسی ساخت پاتیل و سایر قطعات ریخته‌گری ذوب‌آهن هستیم.امیر ایران‌پور با بیان اینکه در حال بررسی ساخت پاتیل و سایر قطعات ریخته‌گری ذوب‌آهن هستیم، گفت: با توجه به اینکه سهام بسیاری از شرکت‌های تابعه ذوب‌آهن به صورت 100 درصد ذوب‌آهنی است، در نتیجه سود حاصل از پروژه‌هایی که برای ذوب‌آهن انجام می‌شود، به خود این مجموعه بازمی‌گردد.

غصینو
شرکت صنعتی مینو از دریافت مجوز تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات یا ارائه خدمات خبر داد. افزایش نرخ در گروه محصول بسیکوئیت کرمدار و بیسکوئیت ساقه طلایی به میزان 24 درصد به طور میانگین اعمال شده است، این گروه محصول در سال مالی گذشته 78 درصد درآمد ریالی شرکت را تشکیل می‌داده است.

لابسا
شرکت آبسال از دریافت مجوز تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات یا ارائه خدمات خبر داد. افزایش نرخ در گروه محصول کولر به میزان 30 درصد به طور میانگین اعمال شده است، این گروه محصول در سال مالی گذشته 40 درصد درآمد ریالی شرکت را تشکیل می‌داده است. همچنین افزایش نرخ در گروه محصول بخاری به میزان 9 درصد به طور میانگین اعمال شده است و این گروه محصول نیز در سال مالی گذشته 20 درصد درآمد ریالی شرکت را تشکیل می‌داده است.

لبوتان
شرکت گروه صنعتی بوتان از دریافت مجوز تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات یا ارائه خدمات خبر داد. به اطلاع سهام‌داران محترم شرکت گروه صنعتی بوتان می‌رساند افزایش نرخ در گروه محصول آبگرمکن به میزان 30 درصد، شوفاژ 20 درصد و رادیاتور 35 درصد می‌باشد.

پخش
شرکت پخش البرز از افزایش سرمایه 810 درصدی از محل 1- آورده نقدی و مطالبات حال شده و 2- از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها ( طبقه زمین) خبر داد.

کپارس
شرکت کاشی پارس از دریافت مجوز تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات یا ارائه خدمات خبر داد. افزایش نرخ میانگین 15 درصدی در نرخ فروش محصولات کاشی و سرامیک داخلی شامل محصولات دیوار و پرسلان این شرکت از بیست آبان ماه سال جاری اعمال خواهد شد. با توجه به محقق شدن درآمد 1،473،061 میلیون ریال در 7 ماهه نخست سال جاری و همچنین با عنایت به افزایش قیمت مذکور برآورد می‌گردد که مبلغ فروش 5 ماهه آتی شرکت به مبلغ 1،264،740 میلیون ریال افزایش خواهد یافت.

غمارگ، غبشهر
دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: توزیع روغن خوراکی در سطح خرده فروشی و سوپر مارکتی‌ها به اندازه کافی در یک تا دو روز آینده انجام می‌شود.

گروه خودرو
دبیر انجمن خودروسازان: قیمت کارخانه‌ای خودرو با افت قیمت دلار کاهش نمی‌یابد چون خودروسازان در زیان هستنددبیر انجمن خودروسازان گفت: با کاهش قیمت ارز هزینه های تولید هم کاهش یافته و خودروساز ابتدا از زیان خارج شده و شاید به سود حداقلی دست پیدا کنند، اما این امر به معنی تغییر در قیمت کارخانه خودروها نیست.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا