اخبار بازار سرمایه

اخبار و شنیده های بازار 2 آذر 99

گروه قطعه سازان، خساپا
مدیرعامل و مدیران ارشد گروه خودروسازی سایپا در نشست مشترک با اعضای هیات مدیره انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو، نحوه اجرای بسته جهش تولید صنعت خودرو و قطعه سازی که در وزارت صنعت، معدن و تجارت مراحل پایانی می گذراند را بررسی کردند. در این جلسه قرار شد پیشنهادهای مطرح شده از سوی طرفین برای افزایش تولید خودرو و کاهش التهاب های بازار، در نشست های تخصصی ارزیابی شود.در این میان طرفین توافق کردند که سطح همکاری ها به گونه ای افزایش پیدا کند که تولید هزار و 700 دستگاه خودرو به 2 هزار و 300 دستگاه خودرو برسد.

زشگزا، زمگسا، زگلدشت، زملارد، زکشت، زدشت، زبینا، تلیسه
 کمیته ستاد تنظیم بازار با مسئولیت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان قیمت فروش شیر خام (با مشخصات 3.2 درصد چربی و بار میکروبی زیر 100 هزار) مبلغ 45,000 ریال به ازاء هر کیلوگرم درب دامداری تصویب گردید. تبصره:به ازای هر 0.1 درصد افزایش یا کاهش درصد چربی مبلغ 600 ریال متناسب با افزایش یا کاهش درصد چربی به قیمت مصوب شیرخام اضافه یا کسر خواهد شد.

گروه سیمان
دبیر انجمن صنعت سیمان با بیان اینکه گاز ۴۵ کارخانه قطع شده، گفت: قیمت مازوت ۳برابر گاز است و هزینه حمل هم۳۲ درصد گران شده است، از این رو باید مجوز افزایش دوباره قیمت را از وزارت صمت بگیریم.

فخوز
 به استحضار می‌رساند کاهش مبنای تعیین قیمت پایه عرضه شمش در بورس کالا از 95 درصد قیمت فوب صادراتی ایران به 80 درصد قیمت فوب منطقه دریای سیاه (CIS) منجر به کاهش درآمد حاصل از فروش گردیده، ضمنا مشخص نبودن نحوه عرضه سنگ آهن و اثرات آن بر قیمت مواد اولیه باعث شده تا امکان پیش بینی و قابلیت اندازه گیری نداشته باشد.
 

کیسون
شرکت کیسون از انعقاد قرارداد مهم خبر داد. اجرای EPC پروژه پیش فرآوری خوراک ورودی خط چهارم شرکت معدنی و صنعتی گل کهر با مبلغ قرارداد 75 میلیارد تومان. نحوه پرداخت به صورت صدور کارت صورت وضعیت ماهانه و تسویه توسط کارفرما می‌باشد. قرارداد عبارتست از خدمات مهندسی، تامین کالا و تجهیزات ساختمان و نصب بصورت توام (EPC) برای پروژه پیش فرآوری خوراک ورودی خط چهارم شرکت معدنی و صنعتی گل گهر توسط مشارکت کیسون (80%) و شرکت فراتحقیق سپاهان (20%)

گروه قند وشکر
طبق مصوبه قبلی کار گروه تنظیم بازار نرخ فروش محصول شکر هر کیلوگرم 7,300 تومان تعیین شده بود که مبلغ 6,800 تومان برای کارخانه و مبلغ 500 تومان آن جهت واریز بحساب دولت در نظر گرفته شده بود که با مصوبه جدید مبلغ 500 تومان سهم دولت حذف و نرخ فروش درب کارخانه 6,650 تومان تعیین گردید. با این مصوبه جدید تغییر نرخ قند و شکر کمتر از 10 درصد شده است و اطلاعیه‌های با اهمیت الف تبدیل به اطلاعیه‌های با اهمیت ب در این گروه شد.

گروه لبنیات
افشای اطلاعات در گروه لبنیات:افزایش نرخ 55 درصدی خرید شیر خام از مبلغ 2,900 تومان به 4,500 تومان به ازای هر کیلوگرم و نرخ هر درصد چربی نیز 60 تومان مطابق مصوبه ستاد تنظیم بازار تعیین شده است. در اطلاعیه قبلی در سایت کدال نرخ‌های جدید 4,150 تومان اعلام شده بود که در اطلاعیه جدید اصلاح شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا