اخبار بازار سرمایه

اخبار و شنیده های بازار 29 مهر1399

ساراب
ساراب از دریافت مجوز تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات یا ارائه خدمات خبرداد. به دلیل افزایش قیمت کیسه محصول سیمان کیسه‌ای با 15% افزایش نرخ به فروش خواهد رسید. این محصول سهم 90 درصدی از فروش ریالی سال گذشته را شامل بوده است.

ساینا
شرکت صنایع بهداشتی ساینا از دریافت مجوز تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات یا ارائه خدمات خبر داد. کلیه محصولات تولیدی این شرکت ، شامل انواع مایع ظرفشویی و شیشه شوی 40 درصد و سایر محصولات از قبیل مایع نرم کننده لباس ، مایع لباسشویی .انواع مایعات سپیدکننده.مایع چند منظوره . مایع و ژل توالت شوی و لوله بازکن و غیره معادل 30 درصد نرخ فروش قبلی . لازم به ذکر می باشد که نرخ قبلی و جدید ارایه شده در زیر بر اساس میانگین نرخ فروش محصولات داخلی می باشد

افق
شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش تعداد 75،000،000 سهم از 500،000،000 سهم (معادل 15%) شرکت فن آوران انیاک رایانه به شماره ثبت 159900 به ارزش 640میلیارد ریال را طی صلحنامه شماره 6299 مورخ 1399/05/14 خریداری کرده است .

زنجان
با پی‌گیری های چندساله‌ی این شرکت در خصوص تعیین تکلیف 214 هکتار از اراضی تحت اجاره‌ی این شرکت مربوط به شهرک صنعتی صنایع پایین دستی پتروشیمی زنجان، در نهایت بنابه تشخیص کمیسیون رفع تداخلات اراضی، تنها حدود 6/3 هکتار از اراضی موصوف از اراضی منابع ملی تشخیص داده شد. در نتیجه 210 هکتار از آن اراضی، از اراضی زراعی تشخیص داده شده است که در سنوات پیشین توسط این شرکت از مالکان قبلی خریداری شده است. بدیهی است با این مصوبه، این شرکت اقدامات پیشین خود برای اخذ سند اراضی مذکور را از سر خواهد گرفت.  

ومعادن
مکاتبات صورت پذیرفته شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات با اداره نظارت بر ناشران گروه صنعتی و معدنی سازمان بورس و اوراق بهادار و منتشره در سامانه کدال در خصوص اعلام نتایج ارزشگذاری سهام دو شرکت “صنایع آهن و فولادسرمد ابرکوه ” و “شرکت تهیه و تولید مواد معدنی شرق فولاد خراسان” .
 انتقال سهم این دو شرکت به شرکت سهامی عام تجلی معادن و فلزات که به شناسایی مبلغ حدوداً 400/8 میلیون ریال سود(حاصل از تفاضل قیمت تمام شده و قیمت کارشناسی اخذ شده) شد که تأثیر قابل توجه ای بر سود هر سهم پیشنهادی(EPS) سال جاری شرکت #ومعادن می گذارد به نحوی که تا انجام تعدیل مثبت و لازم نماد شرکت در روزهای اخیر متوقف گردیده است.

پاکشو
با توجه به مجوز صادر شده بابت افزایش نرخ فروش محصولات از طرف انجمن صنایع شوینده , بهداشتی و آرایشی ایران , این شرکت مجاز می باشد نرخ فروش انواع مایعات دستشویی , ظرفشویی , پودر , شیشه پاک کن و خمیر دندان 40 % و سایر محصولات شوینده آرایشی و بهداشتی را 30 % از تاریخ 1399/08/01 افزایش دهد.  

وسدید
شرکت گروه صنعتی سدید از تغییرات با اهمیت در عملکرد شرکت های تحت کنترل خبرداد.انعقاد قرارداد درشرکت پتکو (با مالکیت 95 درصدی گروه صنعتی سدید) با ارزش 89،936 میلیون ریال بعلاوه 3،151،300 یورو و 180،000 دلار

شپاکسا
پاکسان از دریافت مجوز تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات یا ارائه خدمات خبر داد. افزایش نرخ مجاز برای انواع پودرهای دستی ، ماشینی و صابون 40درصد،‌ کفشویی و سایر محصولات شوینده نهایی داخلی 30 درصد می باشد، لازم به ذکر است نرخ قبلی و جدید ارئه شده بر اساس میانگین نرخ فروش محصولات داخلی به شرح ذیل، محاسبه شده است،که بر اساس مجوز افزایش نرخ دریافت شده از تاریخ 1 آبان ماه سال 99 قابل اعمال می باشد .

ثعمرا
ثعمرا از اخذ سند مالکیت بخشی از اراضی شرکت پاداد(سهامی خاص)خبر داد. اراضی مربوط به علت نداشتن سند مالکیت به مبلغ یک ریال در دفاتر ثبت شده است، بدیهی است در زمان فروش سود تحقق یافته محاسبه و افشا خواهد شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا