اخبار بازار سرمایه

اخبار و شنیده های پایان آبان ماه 1399

لخزر
شرکت صنعتی پارس خزر از دریافت مجوز تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات یا ارائه خدمات خبر داد. قیمت فروش محصولات با توجه به تنوع و تفکیک محصولات حداکثر تا میزان 20 درصد افزایش یافت.

چکاوه

شرکت صنایع کاغذ سازی کاوه از دریافت مجوز تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات یا ارائه خدمات خبر داد. به استحضار می‌رساند با توجه به افزایش نرخ انواع مواد اولیه، افزایش حدود 12 درصدی میانگین نرخ فروش تمام محصولات تولیدی این شرکت مورد تصویب قرار گرفت.

شستا
پیشنهاد هیئت مدیره  شستا به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه.  افزایش سرمایه 78 درصدی از محل سایر اندوخته‌ها به منظور مشارکت در افزایش سرمایه‌ هلدینگ‌های تابعه و سرمایه‌گذاری از طریق خرید سهام. سرمایه جدید شرکت معادل 142,000,000,000,000 ریال می‌باشد.

غمارگ، غبشهر
معاون دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت از تأمین و توزیع ۱۴۰ هزار تن روغن(مایع خوراکی و جامد بخش صنف و صنعت) از محل ذخایر استراتژیک کشور خبر داد و گفت: با تمهیدات انجام گرفته ظرف یک ماه آینده کل مشکل روغن حل خواهد شد.

غگل
شرکت گلوکوزان از تعلیق تمامی فعالیت های شرکت خبرداد. توقف خطوط تولید شرکت – با توجه به ضوابط و الزامات قانونی وزارت جهاد کشاورزی در خصوص خرید نهاده ذرت، تخصیص سهمیه به صنعت در حال پیگیری و انجام روال قانونی می‌باشد. به دلیل کسری موجودی مواد اولیه خطوط تولید این شرکت متوقف و به احتمال زیاد طی هفته آتی مراتب مرتفع گردد. آثار مالی ناشی از این اقدام به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

گروه خودرو
سرانجام مجلس کلیات طرح ساماندهی عرضه خودرو در بورس را تصویب کرد که بر اساس آن هر شخص می‌تواند هر سه سال یک بار با یک کد ملی، یک خودرو در بورس کالا خریداری کند و قبل از پایان سه سال مقرر نمی‌تواند اقدام به فروش خودرو کند.

کسعدی
شرکت کارخانجات کاشی و سرامیک سعدی از تغییرات در مجوز فعالیت، امتیاز تجاری یا علائم تجاری  خبرداد.ثبت برند کاشی سعدی تهرانو فروش محصولات از این پس با این علامت تجاری. پیش بینی افزایش سود آوری شرکت از این اقدام در گزارش خود شرکت به سازمان بورس 13.6 میلیارد تومان برآورد گردیده است.

حتوکا
شرکت حمل و نقل توکا از نهایی شدن فروش شرکت حمل و نقل توکا سیر سپاهان خبر داد. نهایی شدن فروش و واگذاری کلیه سهام شرکت حمل و نقل توکا سیر سپاهان به شرکت قائم پروفیل رازی به مبلغ 3.1 میلیارد تومان و کسب سود حاصل از فروش 1.7 میلیارد تومانی از این معامله.

حسیر
شرکت ریل سیر کوثر از نقل و انتقال دارایی های ثابت شرکت خبر داد. خریداری 16 دستگاه ماشین آلات راه سازی و 2 دستگاه لیفتراک از محل مطالبات سهامدار عمده (شرکت بازرگانی پتروشیمی) از سایر شرکت‌ها مجموعا به مبلغ 14.9 میلیارد تومان. ارزش دارایی‌های خریداری شده معادل 30 درصد کل ارزش دفتری دارایی های شرکت می‌باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا