عملکرد شرکتها

ارزیابی عملکرد شرکت عرضه اولیه پدیده شیمی قرن (اکتیو)

فعالیت شرکت پدیده شیمی قرن تولید محصولات بهداشتی خانگی، فردی و البسه شامل مایعات و پودرهای شوینده میباشد که شامل طیف وسیعی از انواع مایعات دستشویی، ظرفشویی، لباسشویی،شامپوهای سر و بدن، نرم کننده لباس، سفید کننده و جرمگیر، پاک کننده سطوح ، صابون وانواع پودرهای دستی و ماشینی شست و شوی البسه میباشد. تعداد محصولات تولیدی بالغ بر 148 کالا می باشد.

سرمایه شرکت 100 میلیارد تومان است و 148 میلیارد تومان نیز سود انباشته دارد. آخرین افزایش سرمایه شرکت از محل آورده نقدی به مقدار 63 درصد در آبان ماه امسال به ثبت رسیده است.

حجم فروش شرکت در مقایسه نسبی با مدت مشابه قبل 10 درصد افزایش یافته است.

در حال حاضر تنها شرکت وابسته ، شرکت پدیده شیمی جم (سهامی خاص) میباشد که تولید بخشی از مواد اولیه مورد نیاز شرکت را به عهده دارد. پدیده شیمی قرن مالکیت 42.7 درصدی شرکت زیرمجموعه خود را در اختیار دارد.

ارتباط با بازار از طریق شرکتهای توزیع که با واسطه و یا بدون واسطه زیرمجموعه هلدینگ اصلی(گروه صنعتی گلرنگ) می باشند و این موجب افزایش تعاملات و داشتن قدرت نفوذ بالاتر در بازار نسبت به رقبا میگردد. این موضوع علاوه بر ارجحیت برندهای زیر مجموعه گروه صنعتی در شرکتهای توزیع موجب تسهیل مراودات مالی و افزایش قدرت در تصمیم گیریهای یکپارچه میگردد.

همکاری با شرکتهای زیرمجموعه گروه صنعتی گلرنگ و همگروه امکان عرضه و توزیع محصولات با کمترین هزینه و بیشترین کارایی در کانالهای متفاوت فراهم گردیده است به عنوان مثال شرکت گروه صنعتی آنیتاسان به دلیل داشتن سبد بسیار متنوع از محصولات مختلف، قدرت چانه زنی بالایی را در برابر فروشگاههای زنجیرهای داراست و این موضوع موجب کاهش حاشیه سود واسطه ها گردیده و منافع بیشتری برای شرکت تولیدی فراهم آورده است.

شرکت فروشگاههای زنجیره ای افق کورش نیز با حذف واسطه ها و ارتباط مستقیم با مصرف کننده نهایی امکان ذخیره حاشیه سود بالاتری را فراهم نموده است. افق کوروش از دیگر شرکت های زیرمجموعه هلدینگ گلرنگ است.

برخی از مواد اولیه اصلی محصولات شرکت پدیده شیمی قرن از جمله اسید سولفونیک، SLES ،ادوات پلیمری و غیره توسط شرکتهای هلدینگ پدیده شیمی پایدار تامین میگردد که این امر توانسته است موجب سهولت تامین مواد پرگردش و جلوگیری از توقف احتمالی خطوط ناشی از عدم تامین به موقع به ویژه در شرایط خاص اقتصادی و تحریم شود.      

27 درصد مواد اولیه تولیدی مورد نیاز شرکت از طریق واردات تأمین می شود، لذا شرکت به منظور مدیریت ریسک نرخ ارز و نوسانات آن، در طی سال اقدام به سفارش و خرید پیش از موعد مواد اولیه کرده است. مدیریت سفارشات خارجی با توجه به تجربه گروه صنعتی گلرنگ موجب شده است که ریسک نرخ ارز به حداقل ممکن کاهش یابد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا