عملکرد شرکتها

بررسی صورت های مالی 6 ماهه شرکت کارخانجات داروپخش

​شرکت کارخانجات داروپخش در صورت های مالی میان دوره ای ۶ماهه اعلام کرد که سود هرسهم برای دوره مالی مذکور به یک هزار و ۵۶۴ریال رسیده است.

این شرکت در دوره ۳ماهه خود اعلام کرده بود برای هرسهم سود ۶۳۶ریالی را محقق ساخته و برای دوره ۹ماهه منتهی به ۲۹اسفند۱۳۹۸ پیش بینی کرده است . همچنین اعلام شده بود که  شرکت کارخانجات داروپخش افزایش سرمایه خود را به میزان ۳۷۵ میلیارد ریال معادل ۵۰درصد افزایش سرمایه فعلی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی در سال ۱۳۹۸ به مرحله اجرا می رساند که تاکنون عملیاتی نشده است.

مبلغ کسری منابع مالی مورد نیاز به میزان ۳۷۵میلیارد ریال از محل پیش بینی افزایش سرمایه سال ۱۳۹۸ و مابقی منابع مالی مورد نیاز از محل اخذ تسهیلات بانکی با اولویت منابع مالی ارزان قیمت تامین شد و تلاش بر این است که نسبت هزینه های مالی به فروش نسبت به پایان سال ۱۳۹۷کاهش یابد.

این شرکت در تشریح اهداف خود در خصوص تولید و فروش محصولات به تمرکز بر تحقیق و توسعه، تولید محصولات جدید و گسترش بازار و تولید محصولات با حاشیه سود بالا، پیش بینی لازم جهت رسیدن به اهداف سود و فروش سال ۱۳۹۸ اشاره کرده است.

از سوی دیگر افزایش نرخ فروش عمده محصولات دارویی تولیدی شرکت با مجوز سازمان غذا و دارو امکان پذیر است. بنابراین محاسبه برآورد فروش سال ۱۳۹۸ براساس آخرین نرخ های اخذ شده در زمان تهیه بودجه صورت پذیرفته است.

شرکت کارخانجات داروپخش در نظر دارد برنامه تامین نقدینگی خود را براساس تامین عمده منابع مالی در مرحله اول از محل وصول مطالبات درآمدهای عملیاتی و در مرحله دوم افزایش سرمایه و اخذ تسهیلات بانکی با اولویت تسهیلات بانکی ارزان قیمت از جمله صندوق توسعه ملی پیش ببرد . پیش بینی می شود هزینه های مالی تا پایان سال ۱۳۹۸نسبت به سال ۱۳۹۷کاهش یابد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا