عملکرد شرکتها

بررسی عملکرد بموتو در سال جاری

شرکت موتوژن به عنوان بزرگ ترین تولید کننده انواع الکترو موتور های خانگی و صنعتی در کشور و خاورمیانه است . در زمینه کولری 75 درصد و در زمینه صنعتی 35 درصد بازار در اختیار موتوژن میباشد که نیازمند برنامه ریزی برای حفظ آن در برابر رقبای داخلی و چینی می باشد.

شرکت در اسفند ماه مبلغ 137 میلیارد تومان فروش داشته است که نسبت به ماه قبل تفاوتی نکرده است. همچنین شرکت در مجموع شش ماه مبلغ 468 میلیارد تومان فروش داشته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ( با فروش 342 میلیاردی ) مبلغ فروش شرکت 37 درصد رشد داشته است .

این شرکت در اسفند ماه مقدار 206 هزار دستگاه الکترو موتور کولری با نرخ هر دستگاه 384 هزار تومان فروخته است که نسبت به ماه قبل مقدار فروش شرکت 19 درصد کاهش داشته است اما نرخ افزایش داشته است .

همچنین موتوژن در اسفند مقدار 24 هزار دستگاه الکتروموتور صنعتی با نرخ هر دستگاه حدود 1 میلیون 900 هزار تومان فروخته است که مقدار فروش نسبت به ماه قبل 84 درصد افزایش داشته است و نرخ فروش 10 درصد افزایش داشته است .

شرکت در این ماه مقدار 148 هزار دستکاه الکترو موتور پمپ آب با نرخ هر دستگاه 40  هزار تومان که نسبت به ماه قبل مقدار فروش شرکت 54 درصد کاهش داشته است .

براساس صورت مالی 31/06/98 ( حسابرسی شده ) درآمد های عملیاتی شرکت نسبت به سال مالی قبل تا 99 درصد افزایش داشته است و سود ناخالص شرکت بیش از 200 درصد افزایش داشته است و در نهایت افزایش 290 درصدی در سود هر سهم شرکت با وجود اینکه شرکت در سال مالی 98 برعکس سال مالی 97 فروش صادراتی نداشته است اما افزایش نرخ چشمگیر محصولات بخصوص در دینام و الکترو موتور های صنعتی دلیل افزایش درامد های عملیاتی شرکت شده است .

 الکترو موتور های کولری و الکترو موتور های صنعتی به عنوان دو محصول اصلی شرکت به ترتیب 24 درصد و 58 درصد حاشیه سود ناخالص دارند که در سال مالی 98 الکترو موتور های صنعتی افزایش نرخ عالی داشتند .

برای سال مالی 99 شرکت در تلاش است تا ظرفیت تولید و فروش الکترو موتور های صنعتی را تا 50 درصد افزایش دهد و در نیمه دوم سال مالی با فروش محصولات کولری علاوه بر افزایش فروش صنعتی پیش بینی میشود درامد های عملیاتی شرکت برای سال 99 بین 15 تا 25 درصد افزایش یابد و افزایش نرخ محصولات در گرو افزایش حقوق است .

چیزی نزدیک به 99 درصد بهای تمام شده شرکت را مواد مصرفی تشکیل می دهد که 90 درصد آن از داخل تهیه میشود و مهم ترین آن سیم مسی لاکداراست و 10 درصد مابقی وارداتی است که مهم ترین آن ورق سیلیکون استیل است.

شرکت برای سال 99 افزایش بین 20 تا 30 درصدی را برای بهای تمام شده نسبت به سال مالی قبل در نظر گرفته است .

در مورد طرح های شرکت برای سال 99 میتوان به اضافه شدن الکترو موتور های ضد انفجار اشاره کرد که از نیمه دوم سال مالی 99 به سبد شرکت اضافه شده و باعث افزایش سوددهی شرکت میشود چرا که تنها تولید کننده موتور ضد انفجار در منطقه میشود.

 همچنین شرکت با طرح کارخانه فوق سنگین را  به منظور دستیابی به افزایش ظرفیت های تولیدی این دسته از محصولات و کاهش هزینه های تبدیل ثابت، در جهت بهبود بهای تمام شده آنها و نیل به اهدافی چون تصاحب بازار فروش محصولات مذکور در ایران و منطقه خاورمیانه پیشرفت های خوبی داشته است و از دیگر طرح های مورد توجه شرکت همکاری موتوژن با شرکت آلمانی SLC برای تولید ترکشن آسانسور در ایران است که موتوژن را به اولین تولید کننده ترکشن در ایران تبدیل خواهد کرد .

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا