عملکرد شرکتها

بررسی عملکرد شرکتهای کگل، کچاد و کنور

در این گزارش به بررسی عملکرد شرکتهای معدنی کگل، کچاد و کنور در 10 ماهه اخیر و مقایسه آن با ماه های آذر و دی ماه خواهیم پرداخت.

در بین این شرکتها کنور بهترین عملکرد را در دو ماهه اخیر از دید فروش ریالی داشته و در دی ماه نسبت به متوسط 10 ماهه سال جاری بیش از 100% و نسبت به آذر ماه 40% رشد ریالی فروش داشته است.

عامل اصلی رشد فروش ریالی کنور در آذر ماه رشد توام مقدار و نرخ فروش گندله بوده است اما در دی ماه این رشد شدید فروش مقداری کنسانتره بوده است که باعث تداوم رشد فروش ریالی نسبت به آذر ماه شده است.

بیشترین نرخ فروش گندله و کنسانتره در سال جاری به کچاد تعلق داشته است. اخیرا ضریب فروش محصولات در شرکتهای معدنی به صورت تقریبا نامحسوسی افزایش یافته است.

کنسانتره فروشی کچاد برای شرکتهای فولاد مبارکه و فولاد خوزستان که قبلا بر مبنای 16% متوسط سهماهه قیمت شمش فخوز بود به 17.5% افزایش یافته است یا به عنوان مثال نرخ فروش فولاد سنگان خراسان که برای خود فولاد است در شش ماهه ابتدایی سال جاری به 27% شمش فخوز رسیده است. ( در حالی که قبلا این نسبت 23.5% بوده است.

در بین شرکتهای معدنی کچاد با توجه به در اختیار داشتن زنجیره کاملی از تولید فولاد در میان مدت از ارزندگی بیشتری برخوردار است.

این صنعت از پتانسیل واقعی شدن نرخ فروش برخوردار است که در صورت تحقق این امر و آزاد سازی ( یا حداقل سرکوب کمتر نرخ فروش نسبت به متوسط نرخ جهانی ) سود جهش خوبی را تجربه خواهد کرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا