عملکرد شرکتها

بررسی عملکرد فوق العاده شدوص

شرکت دوده صنعتی پارس باظرفیت اسمی 30هزارتن که شامل 15هزارتن فاز1(soft) و 15هزارتن فاز2(hard) فعالیت می کند که در صورت تامین مواد اولیه ظرفیت عملی با ظرفیت اسمی یکسان است.

 یکی از اهداف شرکت افزایش ظرفیت خط تولید هارد از 15هزارتن به 20 هزار تن می باشد.

با توجه به وجود مازاد ظرفیت تولید دوده در کشور ریسک واردات در صنعت پایین بوده و در عوض میزان رقابت برای جذب سهم بازار بیشتر است.

عمده ی تقاضای دوده جهانی در بخش لاستیک سازی ، تولید پلاستیک ،جوهر می باشد.

در این بین صنعت لاستیک سازی بیشترین حجم دوده را به عنوان مواد اولیه مصرف می کند.

با توجه به این موضوع که75 الی 80درصد بهای تمام شده محصولات تولیدی شرکت را انواع روغن (مواد اولیه)تشکیل می دهند لذا تغییر قیمت مواد اولیه در اثر تغییر قیمت فراورده های نفتی؛ تغییر بهای نفت جهانی و تغییرات نرخ  ارز، نوسانات شدیدی به قیمت تمام شده تولیدات  این شرکت  وارد می سازد.

شرکت در اسفند ماه 98، 29میلیارد تومان فروش داشته است  که نسبت به ماه قبل 14% افزایش یافته است و 35%بیشتر از میانگین فروش11ماهه گذشته است.

مجموع فروش 12 ماهه 264میلیارد تومان بوده که 154 % فروش کل سال قبل را پوشش می دهد، به بیان دیگر نسبت به مدت مشابه 54% افزایش یافته است.

مقدار تولید انواع گرید دوده در اسفند ماه 2.1 هزار تن بوده که نسبت به میانگین مقدار تولید 11ماهه قبل4% افزایش یافته است.

مقدار فروش انواع گرید تولید شرکت در اسفند ماه 3.1هزار تن بوده که نسبت به میانگین مقدار فروش11ماهه قبل 44% افزایش یافته است .

نرخ فروش انواع گرید دوده شرکت دراسفند ماه نسبت به میانگین نرخ فروش 11ماهه قبل 5% کاهش یافته است.

شرکت در دوره 9 ماهه منتهی به 30 آذر98، بافروش187 میلیارد تومانی توانست به ازای هر سهم حدود 41 تومان سود بسازد،در ضمن حاشیه فروش شرکت در این دوره حدودا 17 % میباشدکه نسبت به دوره مشابه سال قبل تغییر چندانی نداشته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا