عملکرد شرکتها

بررسی گزارش عملکرد شرکت فولاد امیرکبیر کاشان منتهی به 30 آذر 98

مروری بر گزارش عملکرد شرکت فولاد امیرکبیر کاشان

محصولات شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در سه شکل عمده کویل، ورق تخت و ورق فرم دار تولید می شود. ورق های گالوانیزه در گارد ریل ها، کانال های کولرها، در لوازم خانگی چون یخچال، بخاری و آبگرمکن و در صنایع خودرو بیشترین کاربرد را دارد.

خط گالوانیزه این شرکت با ظرفیت اسمی 100 هزار تن در سال برای ضخامت های0.25-1.25 میلی متر طراحی شده است. ظرفیت موجود این خط تولید در حال حاضر بالغ بر 130 هزار تن در سال می باشد.

بخش اصلی سود فولاد فجر از اختلاف قیمت ورق فولادی خریداری شده از فولاد مبارکه (ماده اولیه) و ورق گالوانیزه (محصول) بدست می آید.

متوسط قیمت ورق گالوانیزه تابعی از قیمت فولاد و روی جهانی است. قیمت این محصول براساس نوع و ضخامت ورق، ضخامت پوشش و … متفاوت است. قیمت محصولات بر اساس عرضه و تقاضا در بورس کالا مشخص می شود.

مروری بر گزارش عملکرد ماهانه فجر

مقدار تولید ماهانه شرکت تقریبا ثابت بوده است، اما در آذر ماه افت 64 درصدی داشته است که ناشی از تولید اصلی ترین محصول شرکت “گالوانیزه ” است. متوسط تولید ماهانه شرکت 50 هزار است و در آذرماه 18 هزار تن محصول تولید کرده است.

فولاد فجر دو ماهی است بالاتر از میانگین سال 98 فروش می زند.  این شرکت در آبان و آذر به ترتیب 19 و 20 هزار تن انواع محصولات را به فروش می رساند. انتظارات تورمی باعث شده تا تقاضا برای این دسته از محصولات گالوانیزه نیز فزونی یابد.

این شرکت در آذرماه 16406 تن به فروش رسانده است. این مقدار که رقم قابل توجهی است 63 درصد بالاتر از میانگین فروش 8 ماهه شرکت است.

تولید ماهانه شرکت شرکت فولاد امیرکبیر کاشان
تولید ماهانه شرکت فولاد امیرکبیر کاشان

متوسط فروش محصول گالوانیزه در سال 98، 10796 هزار تن است که در سال قبل هر ماه بطور متوسط 13 هزار تن بوده است که نکته منفی در زمینه فروش شرکت است.

مبلغ فروش شرکت در آذر ماه نیز  122 میلیارد تومان است، این مقدار در ماههای آبان، مهر، شهریور و مرداد به ترتیب 104، 71، 86 و 80 میلیارد تومان بوده است.

تولید ماهانه شرکت شرکت فولاد امیرکبیر کاشان
فروش مقداری شرکت فولاد امیرکبیر کاشان

نرخ فروش محصول گالوانیزه در آذر 72,556,930  بوده که 7 درصد پایین تر از میانگین فروش هشت ماهه ابتدایی شرکت است.

نرخ محصولات گالوانیزه در دی ماه افزایش قابل توجهی داشته است. در آخرین فروش محصول گالوانیزه فولاد مبارکه در بورس کالا  هر تن تا 93740000 ریال رقایت شده است. این در حالی است که در قیمت پایه 76145000 ریال عرضه شده بود.

نرخ فروش شرکت فولاد امیرکبیر کاشان
نرخ فروش شرکت فولاد امیرکبیر کاشان

برای مشاهده سیگنال های معاملاتی نماد فجر (شرکت فولاد امیرکبیر کاشان) کلیک کنید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا