عملکرد شرکتها

بررسی عملکرد شرکت شرکت معادن منگنز ایران منتهی به 1398/11/30

شرکت معادن منگنز ایران با برخورداری از 5 میلیون تن ذخیره قطعی و 3.5 تن ذخیره احتمالی بزرگترین معدن سنگ منگنز خاورمیانه به شمار میرود.

در سال 98 فروش نزدیک به 82 هزار تن سنگ منگنز دانه بندی شده برنامه ریزی شده است. از این مقدار بیش از 70 درصد مربوط به تولید درشت دانه است. پیش بینی ترکیب فروش در سال 98، 60 هزار تن درشت دانه و 29 هزار تن ریز دانه است.

نرخ پایه فروش سنگ درشت دانه با عیار 23% معادل 19.5 درصد و سنگ ریزدانه با عیار 23 درصد معادل 16 درصد میانگین فروش شمش فولاد خوزستان در هر دوره سه ماهه است.

از طرف دیگر نرخ فروش محصولات ارائه شده در گزارش ماهانه علی الحساب است و بصورت دوره ای نرخ های رسمی تر اعلام خواهد شد. از همین رو پس از گذشت سه ماه و اعلام رسمی نرخ شمش فولاد خوزستان قیمت ها تعدیل می شوند. افت نرخ فروش ماه بهمن به دلیل کاهش عیار محصول می باشد.

مقایسه میزان تولید ماهانه شرکت معادن منگنز ایران
مقایسه میزان تولید ماهانه شرکت معادن منگنز ایران

گزارش بهمن ماه نشان می دهد تولید 4 درصد بالاتر از ماه قبل و 47 درصد بالاتر از مدت مشابه سال قبل است.

مقدار فروش سنگ دانه بندی شرکت نیز در این ماه 1 درصد نسبت به ماه گذشته افزایش داشته است و 12 درصد بالاتر از میانگین یازده ماهه ابتدایی سال است.

مبلغ فروش شرکت در 11 ماهه امسال مجموعا 967 میلیارد ریال فروش داشته که در مدت مشابه 527 میلیارد ریال گزارش شده است. دلیل اصلی این افزایش تغییر مبنای نرخ گذاری محصولات شرکت است.

شرکت در بهمن ماه 118 میلیارد ریال فروش داشته که نسبت به ماه گذشته 21 درصد رشد داشته است که علیرغم کاهش نرخ فروش بوده است. دلیل این تناقض افزایش 36 میلیارد ریالی سرفصل جدیدی از فروش محصولات به نام فروسیلیکو منگنز می باشد.

مقایسه میزان فروش شرکت معادن منگنز ایران
مقایسه میزان فروش شرکت معادن منگنز ایران
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا