عملکرد شرکتها

بررسی میزان ارزندگی ویتانا(غویتا) در گزارش جدید

این شرکت که اولین تولید کننده بیسکویت در ایران با طعم مهربانی مادر است، چند سالی است با تغییر حاکمیت شرکتی فعالیت خود را بصورت حرفه ای ادامه می دهد. ویتانا علاوه بر کارخانه تهران، خطوط تولید پیشرفته ای را در شهرک صنعتی کاسپین قزوین افتتاح و در شرف احداث دارد. خط تولید ویفر از ابتدای سال مالی شروع به کار خواهد کرد و درآمد شرکت …

در طرح کاسپین ۶ خط از ۹ خط در حال تولید است و خط هفتم ، در گمرک منتظر ترخیص است. ظرفیت اسمی فعلی شرکت روزانه ۱۵۰ تن در روز است که تا پایان ۲۰۲۰ به ۲۵۰ تن در روز افزایش خواهد یافت.

سهم صادرات شرکت در سه سال اخیر رو به رشد بوده است. سهم صادرات شرکت در سال ۲۰۱۸ تقریبا ۵ درصد بوده که در سال ۲۰۲۰ به ۲۵ درصد افزایش خواهد یافت. تقاضای خوبی در شمال عراق، لبنان و چین برای محصولات ویتانا وجود دارد. 

مقدار تولید شرکت در بهمن ماه نسبت به میانگین سال مالی قبل کاهش 1 درصدی داشته است.

مقدار فروش شرکت نیز نسبت به ماه قبل افزایش 26 درصدی داشته است.

مبلغ فروش شرکت، نسبت به میانگین سال مالی قبل افزایش 39 درصدی و نسبت به ماه گذشته 27 درصد افزایش داشته است. افزایش فروش مقداری در این ماه عامل رشد شده است.

نرخ فروش تمام محصولات شرکت نیز با نرخ کمی روند صعودی کلی دارد. نرخ فروش محصولات در این ماه با 1 درصد افزایش نسبت به ماه قبل به 21 میلیون تومان در هر تن رسیده است. نرخ فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل 97 درصد افزایش داشته است.

لازم بذکر است شرکت در ابتدای سال از بازار پایه به فرابورس منتقل شده است. همچنین افزایش سرمایه تجدید ارزیابی نیز در دستور کار شرکت است.

در نمودارها اطلاعات برخی از ماهها ارائه نشده است. عدم ارسال اطلاعات ماهانه از سمت شرکت و نبود اطلاعات دلیل این موضوع است.

مقایسه میزان تولید و فروش ویتانا
مقایسه نرخ و مبلغ فروش ویتانا
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا