گزارشات روزانه بازار

بررسی وضعیت بازار 22 تیر1399

شاخص هم وزن در یک روند صعودی در حرکت است. این شاخص بعد از برخورد به مقاومت 491 هزار واحد با واگرایی منفی در اندیکاتور rsi همراه شد و در مسیر اصلاح قرار گرفت. و در اندیکاتور rsi نیز به محدوده مقاومتی مهم خود رسید. لذا اصلاح یکی از نیاز های آن بود.

هم وزن همواره به میانگین های متحرک واکنش های خوبی نشان داده و میتوان این شاخص را به راحتی با این دو اندیکاتور تحلیل کرد. همپوشانی دو میانگین متحرک رسم شده محدوده خوب حمایتی برای شاخص هم وزن میباشد و مادامی که بالای این محدوده باشد از لحاظ نموداری نباید نگران شرایط کلی بازار بود و در صورت شکست کف حمایتی در 433 هزار واحد میتوان راجب ریزش بازار سخن گفت.

اخبار بازار:

عرضه اولیه
علی صالح آبادی، مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران از عرضه سهام بانک مشترک ایران و ونزوئلا در بورس خبر داد.وی از عرضه سهام دو زیر مجموعه این بانک در بازار بورس خبر داد.شرکت تامین سرمایه تمدن و بانک مشترک ایران و ونزوئلا در حال حاضر در حال تکمیل مراحل اداری ورود به بورس هستند.

خودرو
قائم مقام ایران خودرو : 60 هزار نفر برای خرید هزار خودروی “k132” ثبت نام کردند.تعهدات معوق 13 محصول ایران خودرو صفر شد. ارسال دعوتنامه دنا پلاس اتومات از مردادماه  بخش قابل توجهی از خودروهای مونتاژی تولیدی یعنی دانگ فنگ، سوزوکی و تندر ۹۰ که به دلیل تحریم ها تولید نمی شوند، با مشتریان تعیین تکلیف شده و برای بقیه مشتریان به دنبال برنامه های فروش جایگزین هستیم.

غویتا
شرکت ویتانا اعلام نمود درخواست پذیرش و ارتقاء نماد این شرکت (غویتا) به بازار اول فرابورس، به شرکت فرابورس ارسال گردیده، لیکن تاکنون موضوع در هیأت پذیرش مطرح نگردیده است. بدیهی است که پذیرش و ارتقاء به بازاراول فرابورس منوط به طرح موضوع و موافقت هیأت پذیرش فرابورس ایران می باشد که در صورت حصول نتیجه نهایی موضوع از طریق سامانه کدال اطلاع رسانی خواهد شد.

شپمچا
هیأت مدیره شرکت شیمیایی پارس پامچال افزایش سرمایه ١٩١٧ درصدی این شرکت از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها را به تصویب رساند.

وبشهر
وبشهر در مجمع عمومی سالانه به ازای هر سهم 190 ریال سود نقدی بین سهامداران تقسیم کرد

برکت
برکت در مجمع عمومی سالانه به ازای هر سهم 300 ریال سود نقدی بین سهامداران تقسیم کرد

وبصادر
هیئت مدیره وبصادر افزایش سرمایه ۴٣ درصدی این بانک از محل آورده نقدی سهامداران ،سایر اندوخته ها را به تصویب رساند.

وبملت
مصوبه مربوط به تهاتر مطالبات و بدهی های وبملت با بدهی شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی (به مبلغ 2 هزار میلیارد) به سازمان امور مالیاتی کشور ابلاغ شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا