عملکرد شرکتها

بررسی وضعیت عملکرد 6ماهه کشرق منتهی به 98/06/31

شرکت صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود در دوره شش ماهه منتهی به شهریور 98 ، 461 ریال به ازای هر سهم سود شناسایی کرد. این در حالی است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 163 ریال زیان ساخته بود.

به سود رسیدن شرکت علیرغم افزایش حدود 40 درصدی هزینه نیروی انسانی که حدود 60 درصد بهای تمام شده را تشکیل میدهد محقق شده است.

با فروش قسمت اعظمی از ذغال سنگ تولیدی این شرکت به سایر شرکتهای خصوصی مشکل نقدینگی و وصول مطالبات به طور کامل برطرف گردیده است.

کشرق در آبان 42 میلیارد ریال فروش داشت که نسبت به ماه گذشته کاهش 12 درصدی را ثبت کرد. این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 284 درصدی داشته است. همه این موارد در نمودار زیر رشد چشمگیر نقطه به نقطه ماهانه نسبت به سال قبل بوضوح مشخص است.  

مقدار تولید شرکت در آبان افزایش 8 درصدی نسبت به ماه قبل و افزایش 66 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان میدهد. علاوه بر این تغییرات مقدار تولید در ذغال کک شو کیفی به ذغال درجه یک باعث افزایش راندمان تولید شرکت شده است. بطوری که درصد بیشتری از تولید شرکت به کک شو درجه یک اختصاص داده شده است.

مقدار فروش شرکت نیز نسبت به مهرماه کاهش 10 درصدی داشته است.

در کل سال 97 حدود 54 هزار تن زغال سنگ از مجموع معادن استخراج گردیده که این روند در هشت ماهه اول 98 حدود 49 هزار تن زغالسنگ خام می باشد. برای سال 98 استخراج بالغ بر 83 هزار تن پیشبینی شده است.

بر اساس گزارشات تولید (استخراج) اعلامی شش ماهه اول نسبت به مدت مشابه سال قبل بالغ بر 52 درصد رشد داشته است با برنامه ریزی صورت گرفته این روند افزایش تولید در کل سال 98 ادامه دار خواهد بود.

نرخ فروش مهمترین بخش فروش شرکت، در آبان نسبت به ماه گذشته تغییری نداشته است این در حالی است که متوسط نرخ فروش شرکت در سال 98 ، حدودا 8 میلیون ریال بر هر تن بوده است.

در سه ماهه چهارم سال 97 نرخ زغال سنگ اعلامی توسط کمیته پشتیبانی زغالسنگ ایران بر اساس ( 26.5درصد شمش فولاد خوزستان) می باشد که در  سال 98 نرخ فروش این شرکت را نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 99 درصد افزایش داده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا