عملکرد شرکتها

بررسی گزارش شرکت صنعتی پارس مینو

شرکت صنعتی پارس مینو از ابتدای فعالیت و در طول نیم قرن حیات صنعتی خود، نقش محوری و پیشتاز را در صنعت غذایی کشور در زمینه تولید انواع بیسکوئیت، محصولات شکلاتی، ویفر، آدامس و پفک داشته است.

با توجه به راه اندازی خطوط جدید تولید آدامس دراژه با سیستم تمام اتوماتیک و آدامس استیک با برند White ، Chic ، Tirol و آدامس بدون قند ( برای اولین بار در ایران ) ، تولید محصول چوب شور مغزدار برای اولین بار در ایران و تولید شکلات با تکنولوژی روز دنیا در آستانه آغاز نیم قرن دوم تولید خود به خودکفایی کشور در این صنعت می اندیشد.

هم چنین غپینو به اندازه نیمی از ظرفیت اسمی خود تولید دارد و خط تولید پیتزا و کاکائو نیز تا تهیه این گزارش 40 % و 100 % پیشرفت داشته اند.

پارس مینو مالک 100 درصدی داروئی آرایشی و بهداشتی مینو است. این شرکت در شش ماهه 105 میلیارد ریال سود خالص شناسایی کرده است که به ازای هر سهم 80 ریال به سود 6 ماهه شرکت اضافه می کند. این مقدار در مدت مشابه سال گذشته 20 میلیارد ریال بوده است

این شرکت هم مانند سایر گروه غذایی مینو افزایش سرمایه تجدید ارزیابی از زمین را در دستور کار دارد.

مقدار تولید و فروش شرکت در مهرماه نسبت به میانگین شش ماهه سال 98 افزایش 21 درصدی داشته است. مقدار تولید و فروش مهرماه نسبت به ماه گذشته افزایش 9 درصدی داشته است که افزایش 80 درصدی تولید و فروش آدامس دلیل عمده این افزایش است.

مبلغ فروش شرکت، نسبت به میانگین شش ماهه ابتدایی سال افزایش 26 درصدی و نسبت به ماه گذشته افزایش 7 درصدی داشته است. افزایش توامان مقدار فروش و نرخ فروش باعث این افزایش شده است.

افت فروش تابستان ناشی از تعطیلات سالانه کارکنان شرکت عنوان شده است.

نرخ فروش تمام محصولات شرکت نیز با نرخ کمی روند صعودی کلی دارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا