عملکرد شرکتها

بررسی گزارش شرکت پتروشیمی خراسان 1 ماهه منتهی به 1398/08/30

پتروشیمی خراسان در گزارش فعالیت یک ماهه منتهی به ۳۰ آبان۹۸ فروش خود را یک هزار و ۶۹میلیارد و ۲۹۰ میلیون ریال اعلام کرد که در مقایسه با مهر۱۳۹۸ با افت اندک همراه شده است.

شرکت پتروشیمی خراسان با توجه به بند۴ مصوبه مورخ ۱۸مهر۱۳۹۸ هیات وزیران و سازمان برنامه و بودجه کشور، موظف شده است تا ما به ‌التفاوت حداقل قیمت کشف شده در بورس کالا در ۶ ماهه گذشته، با قیمت فروش شرکت‌های پتروشیمی به بخش کشاورزی را پس از حسابرسی یارانه ‌ای در لوایح بودجه سنواتی، پیش بینی کند تا پس از تصویب و تخصیص اعتبار توسط وزارت جهاد کشاورزی در اختیار شرکت‌های مذکور قرار گیرد.

بنابراین مبلغ ۱۷۵میلیارد و ۶۶۱ میلیون ریال بابت مابه التفاوت نرخ میانگین ماهانه اوره در بورس کالا نسبت به نرخ میانگین تکلیفی در مهر و آبان ۱۳۹۸ است که از این مبلغ ۱۵۲میلیاردو ۸۳۷میلیون ریال بابت تحویل ۱۲هزار و ۵۰۰تن تحویلی به خدمات حمایتی بابت سهمیه مهر ماه به نرخ حداقل ماهانه اوره در بورس کالا تعلق میگیرد. به این ترتیب، مبلغ ۲۲میلیارد و ۸۲۳میلیون ریال بابت تحویل ۲هزار و ۵۱۵تن تحویلی به اتحادیه تعاونی کشاورزی ایران بابت مانده سهمیه ۶ماهه اول سال۱۳۹۸ با نرخ حداقل ماهانه اوره در بورس کالا در حساب ها لحاظ شده است.

همچنین مبلغ ۷۶۶میلیاردو ۹۵۰میلیون ریال بابت مابه‌التفاوت نرخ میانگین وزنی ماهانه اوره در بورس کالا نسبت به نرخ تکلیفی در ۶ماهه دوم سال۱۳۹۷ تحویلی به شرکت خدمات حمایتی کشاورزی است. علاوه بر این در خصوص علت کاهش فروش محصول این شرکت در آبان ماه به آگاهی می‌رساند با عنایت به قراداد سه جانبه شرکت پتروشیمی پردیس، پتروشیمی خراسان و شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مقدار ۲۰هزار و ۹۲۴تن در قالب سواپ به شرکت خدمات حمایتی تحویل شده که فروش آن در ماه‌های آتی تحقق خواهد یافت .

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا