عملکرد شرکتها

بررسی عملکرد شرکت دارویی ره آورد تامین (درهاور)

شرکت دارویی ره آورد تامین (سهامی عام) تنها تولید کننده پلی وینیل پیرولیدون (PVP) درایران و خاورمیانه به شمار می رود. گونه های مختلف PVP به خاطر خاصیت های ویژه و قابلیت حل شدن در بیشتر حلال ها و آب به شکل گسترده ای در صنایع دارویی بعنوان بایندر قرص، تهیه انواع ژل دارویی، آرایشی و بهداشتی و ماده اولیه تولید بتادین و در سایر صنایع نظیر شوینده ها، نوشیدنی ها، رنگ، رزین و … کاربرد دارند.با وجود مصرف جهانی پلی وینیل پیرولیدون در همه زمینه ها اعم از چسب سازی،صنعت نفت، رزین سازی و کشاورزی متاسفانه هنوز بسیاری از مهندسان و صاحبان صنایع ایرانی با این پلیمر ایمن آشنا نیستند.

شرکت دارویی رهاورد تامین در بهمن ماه مبلغ 7.3 میلیارد تومان فروش داشته است که نسبت به ماه قبل 17 درصد کاهش داشته است.

شرکت در بهمن ماه به مقدار 32520 کیلوگرم pvp k30  به نرخ 74500 تومان به ازای هر کیلو فروش داشته است که کاهش 12 درصدی را در مقدار فروش داشته است .

محصول pvpi  را شرکت در بهمن ماه به مقدار 13900 کیلوگرم به نرخ 122 هزار تومان به ازای هرکیلو فروخته است که مقدار فروش آن نسبت به ماه قبل 19 درصد کاهش داشته است .

این شرکت RT.FILM (روکش قرص ) را در بهمن ماه به مقدار 3880 کیلوگرم که هر کیلوگرم به نرخ 211 هزارتومان است را فروخته است که نسبت به ماه قبل مقدار فروش آن کاهش چشمگیر 40 درصدی را تجربه کرده است.

همچنین شرکت در دوره یک ماهه بهمن به مقدار71476 کیلوگرم بتادین به نرخ هر کیلوگرم 14 هزار توان فروخته است که که نسبت به ماه قبل مقدار فروش آن 12 درصد افزایش داشته است .

همچنین قابل ذکر است در دوره 9 ماهه 98 این چهار محصول بیشترین حاشیه سود ناخالص را برای شرکت ساخته است .

نکته قابل توجه بعدی در گزارش 9 ماهه شرکت فروش صادراتی و داخلی pvp i هست که این محصول در داخل به دلیل اینکه نرخ بالاتری برای فروش دارد حاشیه سود قابل توجه و بیشتری برای شرکت نسبت به صادراتی ایجاد میکند

براورد شرکت برای مقدار فروش در سه ماهه اخر 98 مقدار 242870 کیلوگرم است که باتوجه به مقدار فروش شرکت در بهمن و دی شرکت حتی به میتواند به بشتر از براورد مقدار فروش برسد .

همچنین باید توجه داشت بیشتر مواد مصرفی شرکت وارداتی می باشد. چیزی نزدیک به 70 درصد که با ارز 4200 تومانی است و اگر آزاد شود باید افزایش نرخ بگیرند. مگر اینکه حاشیه سود ناخالص داروئی ها که معمولا در یک محدوده رنجی در سالیان گذشته بوده است ( بین 40 تا 50 درصد ) با اعمال نرخ های دستوری کاهش پیدا کند. برای درهاور مارجین ناخالص شرکت بین 30 تا 40 درصد بوده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا