عملکرد شرکتها

بررسی گزارش عملکرد شرکت حمل و نقل خلیج فارس(حفارس)

شرکت در سال گذشته سرمایه خود را از 349000 به 2523904 میلیون ریال معادل 623 درصد از محل تجدید ارزیابی دارایی های ثابت افزایش داده است.

شرکت حمل و نقل خلیج فارس در سال جاری موفق به انعقاد دو قرار داد مهم شد.

قرارداد تصدی و مدیریت خدمات حمل و نقل و جابجایی کالا در استانهای خراسان رضوی، سمنان، کردستان، زنجان و خراسان جنوبی ( پنج استان)  از ابتدای تیرماه 98 و قرارداد تصدی و مدیریت خدمات حمل و نقل و جابجایی کالا در استانهای آذربایجان شرقی، سیستان و بلوچستان، اصفهان، مرکزی، لرستان، فارس، کرمان، کرمانشاه، بندرامام و چابهار به شهرهای داخل استان و سایر استانهای کشور (10 استان) از اواخر آذرماه امسال امضا شده است.

مهمترین سرفصل های درآمدی شرکت شامل حمل آرد، حمل گندم، تخلیه-بارگیری- انبارداری و سرفصل سایردرآمدهاست. که سهم حمل گندم 51 درصد و سهم سایرقراردادها 40 درصد می باشد.

همانگونه که در دو نمودار روبرو مشاهده می شود درآمد ماهانه سهم بصورت قابل توجهی افزایش یافته است.

این شرکت در اسفند ماه توانسته است 53 میلیارد تومان در آمد از محل حمل و نقل کالا ثبت کند که نسبت به ماه قبل بدون تغییر بوده است. همچنین درآمد اسفند امسال رشد 426 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

مجموع درآمد سال مالی 1398 287 میلیارد تومان، نسبت به درآمد سال گذشته رشد 136 درصدی داشته است. پیش بینی می شود شرکت در سال آینده 642 میلیارد تومان درآمد داشته باشد که 123 درصدی نسبت به امسال خواهد داشت.

درآمد اسفند ماه امسال نسبت به متوسط درآمد امسال رشدی معادل 123 درصد داشته است که با توجه به افزایش رشد درآمد اسفند نسبت به 4 ماه قبل این روند ادامه دار است. عمده ترین دلایل رشد درآمدی شرکت افزایش حمل ناشی از قراردادهای جدید می باشد. این در حالی است که روند درآمدی چند ماه اخیر افزایشی بوده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا