عملکرد شرکتها

بررسی گزارش عملکرد شرکت داروسازی امین

شرکت در فصل پاییز توانسته به ازای هر سهم 332 ریال سود محقق کند، این در حالی است که در فصل تابستان 571 ریال سود شناسایی کرده بود. شرکت در فاصله ارسال دو گزارش فصلی سرمایه خود را از 829400 به 1350000 افزایش داده است.

با فرض سرمایه قدیم شرکت در پاییز 540 ریال به ازای هر سهم محقق کرده است.

کاهش حاشیه سود ناخالص شرکت ناشی از افزایش تخفیفات بوده است. این در حالی است که فروش پاییز با فروش تابستان تقریبا یکسان بوده است. حاشیه سود ناخالص از 62 درصد در تابستان به 58 درصد در پاییز کاهش یافته است.

عملکرد در دوره جاری نسبت به دوره قبل نشان از افزایش 107 درصدی فروش نسبت به دوره قبل می باشد. از طرفی افزایش 34 درصدی هزینه های مالی نسبت به دوره مشابه سال قبل وجود دارد . علت افزایش هزینه های مالی، دریافت تسهیلات بانکی بیشتر جهت خرید مواد اولیه وارداتی و داخلی بصورت نقد می باشد.

قیمت تمام شده نسبت به دوره قبل 65 درصد افزایش و نسبت به فروش در مقایسه با دوره مشابه 11 %کاهش داشته است. افزایش تولیدات محصولات کارمزدی که مواد آن بر عهده سفارش دهنده می باشد، افزایش آحاد تولید، تغییر در ترکیب تولید محصولات و کاهش تخفیفات از عوامل آن می باشد.

دوره وصول مطالبات شرکت از 241 روز در نه ماهه سال قبل، به 184 روز در نه ماهه امسال کاهش یافته است.

در زمینه محصولات در اشکال دارویی در صورتیکه شرایط اقتصادی ثابت بماند، سبد محصولات فعلی در دوره جاری با دوره آتی در حدود 20 درصد افزایش پیش بینی می گردد. در مورد تولید کپسولهای نرم در سال 99 پس از ورود به بازار امکان ارزیابی وجود دارد .

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا