عملکرد شرکتها

بررسی صورتهای مالی شرکت صنایع غذایی مینو شرق

در حال حاضر شرکت صنایع غذایی مینو شرق جزء واحد های تجاری فرعی شرکت صنعتی مینو و واحد های تجاری نهایی گروه شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان می باشد.این شرکت در زمینه تولید انواع فرآورده های غذایی و صنایع تبدیلی به ویژه محصولات آردی از جمله انواع بیسکوئیت، کیک، ویفر، نان و محصولات شکری فعالیت می کند.

غمینو در اسفند ماه مبلغ 11 میلیارد تومان فروش داشته است که نسبت به ماه قبل ( با فروش 10 میلیاردی ) فروش شرکت افزایش داشته است همچنین شرکت در مجموع دوازده ماه مبلغ 128 میلیارد فروش داشته است که نسبت به مدت مشابه قبل (با فروش 79 میلیاردی ) فروش شرکت 62 درصد افزایش پیدا کرده است .

این شرکت در اسفند مقدار 1000 تن بیسکوییت با نرخ هر تن 8 میلیون تومان که نسبت به ماه قبل مقدار فروش شرکت 11 درصد افزایش داشته است اما نرخ فروش هرتن 11 درصد کاهش داشته است.

همچنین غمینو در این ماه مقدار 97 تن پفک با نرخ هر تن 19 میلیون تومان فروخته است که نسبت به ماه قبل مقدار فروش 82 درصد رشد کرده است اما نرخ فروش کاهش پیدا کرده است.

شرکت در اسفند مقدار 94 تن تافی با نرخ هر تن 9 میلیون تومان فروخته است که نسبت به ماه قبل مقدار فروش 22 درصد افزایش داشته است اما نرخ فروش آن کاهش داشته است.

براساس گزارش 9 ماهه 98 (حسابرسی نشده ) درآمد های عملیاتی شرکت 24 درصد افزایش داشته است و به دنبال آن افزایش 73 درصدی سود ناخالص و در نهایت افزایش 100 درصدی سود هر سهم شرکت از دلایل آن میتوان به افزایش نرخ فروش داخلی و نکته مهم افزایش 293 درصدی مقدار فروش صادراتی و افزایش 613 درصدی مبلغ فروش صادراتی شرکت هست .  حاشیه سود ناخالص فروش داخلی 35 درصد و حاشیه سود ناخالص فروش صادراتی 13 درصد است البته نزدیک به 99 درصد فروش شرکت داخلی است .

83 درصد از بهای تمام شده شرکت را مواد مصرفی تشکیل می دهد که از داخل تهیه میشود که آرد از مهم ترین آن است . همچنین شرکت برای سه ماهه 99 نرخ فروش محصولات ، نرخ خرید مواد ، و بهای تمام شده را افزایشی پیش بینی کرده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا