عملکرد شرکتها

تحلیل گزارش عملکرد شرکت ویتانا

در طرح کاسپین ۶ خط از ۹ خط در حال تولید است و خط هفتم ، در گمرک منتظر ترخیص است. ظرفیت اسمی فعلی شرکت روزانه ۱۵۰ تن در روز است که تا پایان ۲۰۲۰ به ۲۵۰ تن در روز افزایش خواهد یافت.

سهم صادرات شرکت در سه سال اخیر رو به رشد بوده است. سهم صادرات شرکت در سال ۲۰۱۸ تقریبا ۵ درصد بوده که در سال ۲۰۲۰ به ۲۵ درصد افزایش خواهد یافت. تقاضای خوبی در شمال عراق، لبنان و چین برای محصولات ویتانا وجود دارد. 

مقدار تولید شرکت در اسفندماه نسبت به میانگین سال مالی قبل کاهش 2 درصدی داشته است.

مقدار فروش شرکت نیز نسبت به ماه قبل افزایش 21 درصدی داشته است که رشد 36 درصدی را نسبت به میانگین 11 ماهه ابتدایی ثبت کرده است.

مبلغ فروش ویتانا در اسفندماه 494 میلیارد ریال گزارش شده است که ثبت رکورد جدیدی برای شرکت نشان می دهد.

مبلغ فروش شرکت، نسبت به میانگین یازده ماهه ابتدایی سال 98 افزایش 61درصدی و نسبت به ماه گذشته 21 درصد افزایش داشته است. افزایش فروش مقداری در این ماه عامل رشد شده است.

نرخ فروش تمام محصولات شرکت نیز با نرخ کمی روند صعودی کلی دارد. نرخ فروش محصولات در این ماه نسبت به ماه قبل بدون تغییر بوده است و هر تن بیسکویت را 209 میلیون ریال به فروش رسانده است.

نرخ فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل 32 درصد افزایش داشته است. این در حالی است که نرخ فروش شرکت نسبت به میانگین 11 ماهه شرکت رشد 22 درصدی را نشان  می دهد.

با توجه به اطلاعات موجود پیش بینی می شود در سه ماهه منتهی به اسفند 98 ( سه ماهه اول سال مالی جدید) حدود 63 تومان سود شناسایی کند که در این صورت پیشرفت بسیار خوبی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

لازم بذکر است شرکت در ابتدای سال از بازار پایه به فرابورس منتقل شده است. همچنین افزایش سرمایه تجدید ارزیابی نیز در دستور کار شرکت است.

در نمودار اطلاعات برخی از ماهها ارائه نشده است. عدم ارسال اطلاعات ماهانه از سمت شرکت و نبود اطلاعات دلیل این موضوع است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا