اخبار بازار سرمایه

خلاصه اخبار بازار سرمایه منتهی به 9 مرداد 1399

-دلار صرافی ملی 20500 تومان می باشد . (نسبت به روز قبل تغییری نداشته است. )

ـ  لاستیک دوباره 25 درصد گران شد!

سخنگوی انجمن لاستیک کشور : قیمت ارز مصرفی در صنعت لاستیک 4 برابر شده و به همین دلیل مجوز افزایش مجدد 25 درصدی قیمت ها برای تولیدکنندگان این بخش صادر شده است . در حال حاضر تعدادی از تولیدکنندگان مجوز را دریافت کرده اند و در تعدادی دیگر سازمان حمایت مشغول بررسی کارشناسی هزینه های تولید آنها است. (بورس نیوز )

ـ  جزئیات اولین تراکنش رسمی کانال مالی سوییس با ایران

پس از مدتها کش و قوس ، سرانجام نخستین تراکنش در کانال مالی سوییس با ایران با موفقیت انجام شد . این تراکنش مربوط به صادرات یک داروی ضد سرطان به ایران بوده است که یک شرکت سوییسی آن را ساخته است . کانال تجاری بشردوستانه سوییس با ایران با هدف تسهیل تراکنش های مالی مربوط به صادرات مواد غذایی و دارویی به ایران توسعه داده شده است . ( بورس نیوز )

اخبار مرتبط با نمادهای بازار:

غزر

در جریان عرضه اولیه سهم غزر به هر کد شرکت کننده، حداکثر 33 سهم رسید.

بگیلان
در جریان عرضه اولیه سهم بگیلان به هر کد شرکت کننده 51 سهم تخصیص یافت.

قنیشا
شرکت  قند نیشابور از موافقت سهامدار عمده با افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی های استهلاک ناپذیر خبر داد.

آینده
تصویب افزایش سرمایه 503 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها  آینده به تصویب هیئت مدیره رسید.انجام افزایش سرمایه نیازمند موافقت سازمان بورس و تصویب در مجمع عمومی فوق العاده می باشد.

شوینده
افزایش سرمایه شرکت از محل سود انباشته و مطالبات حال شده و آورده نقدی به تصویب هیئت مدیره رسید.

فملی
سعدمحمدی، مدیرعامل ملی صنایع مس ایران گفت: ۱۸ طرح توسعه‌ای برای این شرکت در افق ۱۴۰۲ برنامه‌ریزی شده و در حال اجراست که با بهره‌برداری از آنها جهش در تولید مس کشور محقق می‌شود.

گروه پتروشیمی
بررسی‌ها نشان می‌دهد که پتروشیمی‌ها،‌ تا کنون در مجموع حدود ۱۴.۵ میلیارد دلار ارز صادراتی در سامانه نیما عرضه کرده‌اند که به گفته رییس‌جمهوری بیش از تعهدات پتروشیمی‌ها در این زمینه بوده و بخش بزرگی از نیازهای ارزی کشور در سامانه نیما را ‌تامین کرده‌ است.

تکمبا
مجوز رسمی افزایش 26 درصدی قیمت محصولات کمباین سازی ایران از سوی سازمان حمایت، صادر شد.

وهور
 وهوراز واگذاری  ٣.۵٨٣.٣٣٣ سهم معادل ٠.٠٨ درصد از سهام بگیلان خبر داد.

خساپا
گروه خودروسازی سایپا در راستای تعمیق داخلی‌سازی، بی‌اثر کردن تحریم‌ها و جلوگیری از خروج ارز، موفق شد برای اولین بار تجهیزات پروژه رولر هِمینگ درب‌های جانبی محصولات خانواده ‏SQ200 و درب پشت کوییک را توسط مهندسان ایرانی تولید کند.

بزاگرس
شرکت  تولید و مدیریت نیروگاه زاگرس کوثر اعلام نمود در نظر دارد پنل های نیروگاه ۵ مگاواتی خورشیدی خود را واقع در استان چهارمحال و بختیاری، شهرستان شهرکرد، منطقه سفید دشت از طریق مناقصه عمومی تأمین نماید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا