فارکسمقالات آموزشی

در دوران کرونا سهام کدام شرکتها ارزشمند هستند؟

پاندمی ویروس COVID-19 همچنان در ایالات متحده و سایر کشورهای جهان شاهد افزایش تلفات است.

این ویروس نه تنها جان هزاران نفر را گرفته است ، بلکه باعث شده است تا بازارهای سهام نیز رکوردهای ضعیفی به نام خود ثبت کنند که از زمان بحران مالی سال 2008 تاکنون نمونه آن مشاهده نشده است.

چه مدت طول خواهد کشید تا همه گیری و قتل عام کرونا ادامه یابد؟

این موضوع به هیچ عنوان مشخص و قابل پیش بینی نیست و یکی از بزرگترین عدم قطعیت هایی است که هم اکنون با آن روبرو هستیم. با این حال ، هنوز هم تعداد زیادی سهام وجود دارد که در حال حاضر با توجه به شرایط کشور قابل توجه شده اند و احتمالاً با توجه به ویروس کشنده ، بیشتر افراد در خانه از خانه کار می کنند لذا پیشرفت های مثبتی را در بورس کشور شاهد خواهیم بود.

تأثیر ویروس کرونا بر بازارهای جهانی

همه گیری کروناویروس به دلیل اینکه نگرانی از آسیب اقتصادی آن شدت می یابد ، به بورس های جهانی آسیب می رساند و سرمایه گذاران همچنان به این سؤال می پردازند که آیا پاسخ محرک هماهنگ دولتها و بانکهای مرکزی مؤثر است یا خیر.

وال استریت اخیراً پس از 11 سال به این حد از سقوط خود رسیده است، در حالی که بسیاری از معامله گران سهام در حال حاضر مطمئناً نگران هستند ، زیرا تحلیلگران همچنان پیش بینی می کنند که سقوط بیشتری پیش بینی می شود ، هنوز هم تعداد اندکی از سهام وجود دارد که باید در مرکز توجه شما باشد.

شرکت آمازون Amazon

شرکت آمازون با نماد AMZN در بازار نزدک موقعیت مناسبی دارد، زیرا بسیاری از خریداران اکنون بیش از هر زمان دیگری به خدمات تحویل آنلاین این شرکت تکیه می کنند.

نمودار روند سهام شرکت آمازون
نمودار روند سهام شرکت آمازون

تقاضا برای تحویل اجناس از زمان شروع و گسترش ویروس کرونا افزایش یافته است و بسیاری از آمریکایی ها به دلیل کمبود محصول در فروشگاه های فیزیکی به فروشگاه خرده فروشی آنلاین روی آورده اند.

خدمات آمازون مانند Amazon Fresh و Prime Now نوید سرعت و راحتی بیشتر را می دهند بدون اینکه خریداران مجبور به ترک خانه های خود شوند.

در حال حاضر تجارت الکترونیک از افزایش تقاضا سود می برد ، شرکت آمازون مجبور شده است اولویت حمل و نقل اجناس خود را اعضایی که دارای اشتراک ویژه 119 دلاری هستند پیشنهاد دهد لذا همه اینها موجب افزایش سودآوری آمازون خواهد شد.

شرکت والمارت Walmart

سهام والمارت با نماد WMT در مقایسه با بازار گسترده تر آمازون نسبتاد ارای پایداری مناسبی است .سهام در مقایسه با S&P 500 با افت 31 درصدی ، نسبت به سال گذشته تنها 3.8٪ از دست داده است.

والمارت به طور بالقوه می تواند از بازار در کوتاه مدت و میان مدت فراتر رود ، و این امر با تحرکاتی که در زمان بحران مالی مشاهده می شود ، قابل مشاهده است.

 نمودار روند سهام شرکت والمارت
نمودار روند سهام شرکت والمارت

والمارت شاهد رشد اقتصادی است ، شبیه به آنچه در فصل خرید تعطیلات مشاهده می کند ، زیرا میلیون ها آمریکایی کالاهای روزمره خود را از طریق والمارت سفارش می دهند ، در حالی که بسیاری از رقبای غیرمستقیم مانند فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای پوشاک با بروز این بیماری به طور کامل تعطیل شده اند.

افزایش تقاضا باعث شده تا این غول خرده فروشی  دستمزد ساعتی را  که به کارگران انبار پرداخت می کند 2 دلار و بین 15 تا 19 دلار در ساعت افزایش دهد.

والمارت ، که بزرگترین کارفرمای خصوصی در ایالات متحده است ، همچنین قصد دارد تا طی 10 هفته آینده 150،000 کارگر موقت را در فروشگاه ها و انبارهای خود استخدام کند تا بتواند تقاضای رو به رشد برای ملزومات را برآورده کند.

شرکت ارتباطات ویدئویی Zoom

سهام شرکت ارتباطات ویدئویی که به zoom معروف گشته با نماد ZM در بازار بورس آمریکا معامله می شود.این شرکت توانسته از ابتدای سال جاری بیش از 130٪ افزایش کاربر داشته باشد زیرا شرکت ها ، موسسات آموزشی و دولتی در سطح جهان فرآیندهای کاری خود را برای محدود کردن تماس های حضوری در طول بحران کوروی ویروس از طریق این شرکت انجام می دهند.

  نمودار روند سهام شرکت ارتباطات زوم
نمودار روند سهام شرکت ارتباطات زوم

این شرکت برخلاف حاشیه های امنیتی که پیرامون اپلیکیشن و سرویس هایش به وجود آمده توانسته در آخرین نسخه از نرم افزار و سرویس هایش مشکلات پیش امده را به طور کامل حل نماید از این رو می توان با دید مثبت به آن نگریست و بررسی نمود.

این شرکت خدمات مرتبط با ارتباطات تلفنی وآنلاین مانند جلسات ویدیویی ، وبینارهای اموزشی و چت های ویدئویی در دستگاه های تلفن همراه و دسک تاپ را ارائه می دهد. تحلیلگران بر این باورند که شرکت نرم افزاری کنفرانس ویدئویی برای بسیاری از مشترکین جدید ، همچنان در ابتلا به بیماری کرونا ابزار موثر و کاربردیست ، زیرا همچنان شاهد افزایش تقاضا است.

Zoom در 17 نقطه از سراسر جهان مراکز داده خود را اداره می کند که امکان کنترل و انعطاف پذیری را در هنگام مسیریابی ترافیک ویدیویی و صوتی خود فراهم می کند. به همین ترتیب ، مقر اصلی شرکت در سان خوزه ، کالیفرنیا ، اطمینان دارد که می تواند با افزایش تعداد کاربران به همه آنها سرویس دهی کند.

تحلیلگران اخیراً در یادداشتی به مشتریان این شرکت نوشتند که بحران جهانی کورونا ویروس “بی تردید آگاهی و استفاده مستمر” از سکوی نرم افزار ویدیویی زوم را بیش از پیش می کند از این رو تحلیلگران “انتظار دارند که این محیط بیش از پیش شرکت را قادر سازد که نرخ های رشد پیشرو در صنعت ارتباطات را ارسال کند. “

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا