اخبار بازار سرمایه

شنیده های بازار در انتهای مرداد1399

گروه پالایشگاهی
قیمت‌گذاری در پالایشگاه‌ها تغییر کرد.عاشوری، دبیر انجمن صنفی صنعت پالایش نفت گفت: قیمت فروش نفت خام به پالایشگاه ها، به جای میانگین قیمت محموله های صادراتی منطقه در مصوبه قبلی، به میانگین ماهانه محموله های صادراتی کشور تغییر کرده است و جزییات این تغییرات متعاقبا اعلام خواهد شد.

به دستور وزیر نفت، بیژن زنگنه، کلیات این طرح نهایی شده و جزییات آن شامل فرمول قیمت گذاری و محاسبه آن در حال بررسی است.  عاشوری افزود: براین اساس پالایشگاه های خصوصی کشور شامل پالایشگاه های تهران ، اصفهان  ، تبریز، کرمانشاه ، بندرعباس ستاره خلیج فارس، لاوان، شیراز و دو پالایشگاه دولتی شامل پالایشگاه های آبادان و اراک با تغییراتی در نحوه قیمت گذاری خوراک خود که نفت خام است، مواجه خواهند شد.

رمپنا

مدیرعامل گروه مپنا:۱۰ هزارمگاوات نیروگاه وارد بورس می‌شود.مدیرعامل گروه صنعتی مپنا گفت: ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه‌های متعلق به این گروه صنعتی به مرور وارد بازارسرمایه خواهند شد.وی ادامه داد: تلاش براین است تا به زودی فهرستی از نیروگاه‌های این گروه صنعتی به بورس عرضه شود، زیرا اعتقاد بر این است که با استفاده از سرمایه‌های کوچک، مردم وارد عرصه انرژی شوند تا از این طریق بتوان اقتصاد برق را اصلاح کرد.علی آبادی افزود: مپنا بنا دارد همه نیروگاه‌های خود را به بورس عرضه کرده و از منابع حاصل از آن برق را به کالا تبدیل کند.

کساوه
افزایش نرخ 20 درصدی در محصولات سرامیک و پرسلان و چینی بهداشتی در بازارهای داخلی،پیش بینی می شود که مبلغ قیمت تمام شده 8ماهه باقیمانده از سال جاری، برابر 2,167,830 میلیون ریال خواهد گردد.

ونوین
 بانک اقتصاد نوین از برگزاری مزایده فروش بخشی از املاک و مستغلات بانک اقتصاد نوین خبر داد.

حریل
مدیرعامل شرکت ریل پرداز سیر :در یکی دو ماه آینده با توجه به ثبت شرکت ریل پرداز نوآفرین نزد سازمان بورس، در صورت عرضه اتفاقات خوبی از محل سرمایه گذاری در بخش مسافری برای شرکت ریل پرداز سیر خواهد افتاد.
افزایش قیمتی که شرکت ریل پرداز نوآفرین نسبت به سال گذشته در بازار پایه داشته است، نویدبخش سود بسیار خوب برای سهامداران است.

فاذر
 آذرآب از افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی های ثابت به میزان 6،746 درصد و افزایش سرمایه از محل آورده نقدی سهامداران به میزان 400 درصد مورد تصویب هیات مدیره قرار گرفته است خبر داد.

شرنگی، کهمدا
شرنگی از واگذاری  سهام شرکت شیشه همدان و  کسب سود  296,244 میلیون ریال خبر داد.

قچار
افزایش سرمایه  300 درصدی قچار از محل سود انباشته به تایید  حسابرس رسید

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا