اخبار بازار سرمایه

شنیده های بازار 14 دی 1399

بموتو
شرکت موتوژن از دریافت مجوز تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات یا ارائه خدمات خبر داد.افزایش نرخ 25 درصدی محصولات کولری و فروش با نرخ 816 هزار تومان به طور میانگین گروه. این گروه محصولات 49% درآمد عملیاتی شرکت در سال گذشته را تشکیل می‌داده‌اند.

فمراد، فالوم
شرکت آلومراد از واگذاری سهام خبر داد. واگذاری تعداد 600,000 سهم شرکت آلومتک (فالوم) متعلق به شرکت آلومراد .

ملت
شفاف سازی بیمه ملت پیرو شایعات در مورد زمین کیش
درخواست تغییر کاربری زمین مذکور به هتل آپارتمان توسط این شرکت به سازمان منطقه آزاد کیش ارائه گردیده و در حال نهایی شدن مجوز می‌باشد که این امر باعث ایجاد ارزش افزوده بالاتر برای سهامداران می‌گردد و نکته مبهم یا نگران کننده‌ای در این خصوص وجود ندارد. تیپ قراردادهای سازمان منطقه آزاد کیش برای واگذاری زمین‌های جزیره، تا قبل از اتمام پروژه‌ها به صورت مدت معین می‌باشد و بلافاصله پس از شروع عملیات اجرایی در مواعید مورد نیاز، تمدید می‌گردد. لذا متقاضیان می‌بایست در مهلت اولیه قرارداد نسبت به اخذ مجوزهای لازم و پس از آن به شروع ساخت و ساز اقدام نمایند.

دپارس
پیشنهاد هیئت مدیره دپارس برای افزایش سرمایه 81 درصدی از محل آورده نقدی بر روی کدال نشست.

کالا
انعقاد ۲۵۰ هزار و ۱۰۱ قرارداد آتی به ارزشی بیش از ۳۹۶۰ میلیارد و ۴۹۷ میلیون ریال در بازار مشتقه بورس کالای ایران در حالی طی هفته گذشته به ثبت رسید که معامله گران این تعداد قرارداد را در ۹ سررسید معاملاتی و بر پایه ۴ دارایی زعفران نگین و پوشال، پسته و زیره سبز منعقد کردند. در پی ثبت این آمارها، حجم و ارزش معاملات هفته گذشته بازار آتی به ترتیب با رشد ۸۳ و ۴۱ درصدی نسبت به هفته پیش از آن رو به رو شد.

ثتران
مسکن تهران به دلیل عدم خروج شرکت از  شمول ماده 141 به بازار پایه منتقل شد.

خراسان
به علت برودت هوا و افت فشار گاز تمامی فعالیت‌های پتروشیمی خراسان متوقف شده است.

کرمان
پیشنهاد هیئت مدیره کرمان برای افزایش سرمایه 4577 درصدی از محل  تجدیدارزیابی ها بر روی  کدال نشست.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا