اخبار بازار سرمایه

عرضه اولیه های جدید و جذاب در راه بورس

به نقل از دنیای اقتصاد، مجید نوروزی، معاون ناشران و اعضای شرکت بورس اوراق بهادار تهران در خصوص شرکت هایی که پذیرش شده و در انتظار درج نماد هستند، گفت: صنعت غذایی کوروش، شرکت های لیزینگ پارسیان، لیزینگ کارآفرین، تولید نیروی برق آبادان، سرمایه گذاری سیمان تامین، بهساز کاشانه تهران و سپید ماکیان از جمله شرکت هایی هستند که در جلسه هیات پذیرش با ورود آنها به بورس موافقت شده و با احراز شرایط تعیین شده در آینده نزدیک نمادآنها درج خواهد شد.

وی در ادامه به پذیرش دو شرکت تامین سرمایه در بورس تهران اشاره کرد و گفت: دو شرکت تامین سرمایه امین و تامین سرمایه تمدن نیز در فهرست شرکت های بورس تهران پذیرش شده و در انتظار درج نهایی هستند.

معاون ناشران و اعضای شرکت بورس اوراق بهادار تهران به درج دو نماد جدید که به تازگی در بورس صورت گرفته، اشاره کرد و گفت: دو شرکت لیزینگ اقتصاد نوین و توسعه و عمران امید نیز در جلسه روز شنبه ۱۷ خرداد ۹۹ در هیات پذیرش مطرح و با پذیرش این دو شرکت نیز موافقت شد که پس از احراز شرایط تعیین شده در فهرست نرخ های بورس درج خواهند شد.

نوروزی در ادامه تاکید کرد: در حال حاضر حدود ۳۵ شرکت نیز متقاضی پذیرش در بورس هستند که با تکمیل مدارک و مستندات تعیین شده در دستورالعمل پذیرش پرونده آنها به ترتیب در جلسه هیات پذیرش مطرح خواهد شد. وی در ادامه به انتقال نماد دو شرکت از فرابورس به بورس اشاره کرد و گفت: انتقال نمادهای شرکت صنایع کاغذ پارس و بورس انرژی نیز در جلسه هیات پذیرش مطرح شده و با انتقال آنها به بورس تهران موافقت شده است. انتقال این دو نماد نیز در سریع ترین زمان ممکن انجام خواهد شد.

نوروزی در ادامه تاکید کرد: این در حالی است که تعداد زیادی شرکت متقاضی پذیرش در بورس هستند که پرونده آنها تاکنون در هیات پذیرش مطرح نشده و منتظر تکمیل مدارک و مستندات آنها هستیم. سرمایه اسمی این شرکت ها در حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان است

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا