عملکرد شرکتها

عملکرد شرکت معدنی و صنعتی گل گهر

شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در سال 1370 به ثبت رسیده است و پروانه بهره برداری شرکت در حال حاضر از ابتدای 1385 به مدت 25 سال از 1382 تا 1402 به نام سازمان توسعه ونوسازی معادن و صنایع تمدید شد.

شرکت با تولید بیش از 12میلیون تن کنسانتره سنگ آهن با کسب سهم 36 درصدی رتبه اول در تولید این محصول را به خود اختصاص داده است.

محصولات اصلی شرکت کنسانتره سنگ آهن وگندله می باشد.

مجوز افزایش سرمایه 108% این شرکت از محل مطالبات واورده نقدی به جهت مشارکت در افزایش سرمایه شرکتهای سرمایه پذیر (جبران مخارج سرمایه گذاری)، تأمین سرمایه در گردش مورد نیاز جهت خرید سنگ آهن و مخارج سرمایه ای مورد نیاز جهت اجرای طرحهای توسعه ای صادر شد و سرمایه شرکت به 7440 میلیارد تومان رسید.

شرکت در اردیبشهت ماه 1300 میلیارد تومان فروش داشته است که بیشترین مبلغ فروش شرکت در سال های اخیر بوده است. در این ماه شرکت 1.17 میلیون تن گندله فروخته است که 170 هزار تن بیشتر از میانگین سال قبل بوده است. میانگین فروش ماهانه گندله در سال قبل یک میلیون تن بوده است. 

نرخ فروش گندله در این ماه 1046 هزار تومان به ازای هر تن بوده است که دقیقا برابر نرخ ماه  قبل است ولی  باید توجه کرد احتمالا در گزارش 3 ماه بهار این نرخ تعدیل خواهد شد و به 24 درصد نرخ شمش فولاد خوزستان خواهد رسید که رقم بالاتری خواهد بود.

نرخ فروش کنسانتره نیز 713هزار تومان و برابر نرخ ماه قبل است که این نرخ هم افزایشی خواهد بود. 

شرکت در سال 98 فروش صادراتی خود را کنار گذاشته است و کلیه محصولات خود را در داخل به فروش میرساند. 

این شرکت یکی از بنیادی ترین شرکت ها به شمار میرود و نگهداری سهم به دارندگان این سهم توصیه میشود.

ورود زیر مجموعه های این شرکت به بورس از پتانسیل های این شرکت در آینده میباشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا