عملکرد شرکتها

فروش خوب فولاد در گزارش ماهانه

شرکت فولاد مبارکه اصفهان در گزارش عملکرد ماهانه خود از کسب 5,510 میلیارد تومان درآمد عملیاتی خبر داده است که نسبت به ماه گذشته 28% افزایش یافته است.

مقدار تولید این ماه شرکت برابر 723 هزار تن بوده است که نسبت به ماه قبل افزایش 18 درصدی داشته است.

فروش مقداری این ماه 619 هزار تن است که از ماه قبل 18% بیشتر شده است. فروش مقداری تجمعی از ابتدای سال جاری تا کنون 3,843,000 تن بوده است و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تغییری نداشته است.

عمده درآمد شرکت از محل فروش محصولات گرم می‌باشد که از ماه گذشته 11% افزایش نرخ داشته است و معادل 8.3 میلیون تومان به ازای هر تن فروخته شده است، دیگر محصول با اهمیت شرکت محصولات سرد می‌باشد که با 15% افزایش نرخ از ماه قبل برابر 10.8 میلیون تومان به فروش رفته است.

بنا بر آخرین آمار معاملات فیزیکی بورس کالا، هر تن ورق گرم در نزدیکی 11 میلیون تومان معامله شده است و هر تن ورق سرد نیز 14 میلیون تومان معامله می‌شود. شایان ذکر است که آخرین معاملات بورس کالا مربوط به 31 شهریور بوده است و در مهرماه هنوز معامله ای در بورس کالا انجام نداده است. با توجه به اینکه در مهرماه شمش فخوز از مرز 10 میلیون تومان هم عبور کرده است انتظار می رود معاملات ورق گرم و سر در مهرماه نرخ های به مراتب بالاتری را به خود ببیند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا