اخبار بازار سرمایه

در مراسم معارفه سهم عرضه اولیه ای قرن چه گذشت؟

به گزارش خبرگزاری ایلنا،درجریان این نشست،سید محمدباقر فاضلیان رئیس هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن،در مراسم معارفه این شرکت،با قرائت پیام هیات مدیره، گفت: با وجود تمامی مشکلات،محدودیت ها و شرایط خاص حاکم بر اقتصاد کشور در یک دهه اخیر،پر فروش ترین برند محصولات شوینده را در کشور دارا هستیم و در سال ۹۸ به فروشی افزون بر ۱۰هزارمیلیاردریال دست خواهیم یافت.

وی چشم انداز این شرکت را افزایش سهم فروش،رهبری بازار داخلی و شناخته شدن به عنوان قطب تولیدی محصولات شوینده و بهداشتی در کشورهای منطقه اعلام کردوگفت: ماموریت مانیز افزایش رضایت مندی مشتریان ازطریق شناسایی و برآورده سازی نیازمندی آن ها و بهبود سطح کمی و کیفی محصولات باهدف ارتقای بهداشت خانه و خانواده است.

سید عبدالرضا مظفری چنیجانی مدیرعامل شرکت پدیده شیمی قرن(قرن)، اندازه بازار صنعت شوینده در سال جاری را افزون بر 182هزار میلیارد ریال اعلام کرد وسهم شرکت از این بازار و براساس پیش بینی فروش تا پایان سال را حدود 8% دانست و افزود:تولیدات این شرکت در سال98 به بیش از 118 هزار تن انواع محصول خواهد رسید.

وی با بیان اینکه شرکت پدیده شیمی قرن با فعالیت خودتوانسته است هر ساله سودآوری خود را با رشدمواجه کند،با مروری کلی بر عملکردمالی شرکت متذکر شد: مجموعه “قرن” با رشد 140درصدی درآمدهای عملیاتی، رشد 287 درصدی سود خالص نسبت به دوره مشابه سال قبل مواجه بوده است. بطوریکه در آبان ماه سال جاری، این شرکت افزایش سرمایه ای از 60 میلیارد تومان به 100 میلیارد تومان داشته است.

چنیجانی ادامه داد:این مجموعه در سال 98 و تاکنون، به اندازه 1040 میلیارد تومان فروش داشته است.این فروش نسبت به سال مالی 97 با رشد 68درصدی رو به رو بوده، ضمن اینکه رویه افرایش نرخ فروش طی سال های گذشته ادامه دار شده است به گونه ای که این رقم در سال 1396 برابر با 352 میلیارد و درسال 1397 به اندازه 620میلیاردتومان بود.

به گفته مدیرعامل شرکت،در سال 95 سود عملیاتی به اندازه 69 میلیارد تومان بوده که این روند رو به رشد تا سال 98 ادامه دارد بوده است. “قرن” در سال 98 تاکنون به سود عملیاتی 292 میلیارد تومانی رسیده است.

وی با توجه به اینکه رقم سود عملیاتی مجموعه در سال 96 و 97 به ترتیب برابر با 74 و 167 میلیارد تومان بوده است، اضافه کرد: شرکت پدیده شیمی قرن،پیش بینی کرده تا پایان سال مالی 1398 خود به فروش 1053 میلیارد تومانی برسد که در نهایت منجر به سود خالص 275 میلیاردی خواهد شد.

مظفری متذکر شد: صورت های مالی شهریورماه 1398 قرن،سود انباشته ای به میزان 137میلیارد تومان در مقابل سرمایه 60 میلیارد تومانی دارد. و نکته قابل توجه درصورت های مالی این شرکت هزینه های عمومی اداری است که تنها بین 5 تا 9% از فروش شرکت را تشکیل می دهد.

وی مهمترین اقدامات و دستاوردهای این شرکت در 2 سال گذشته را احداث و بهره برداری از کارخانه تولیدی مایعات شوینده در زنجان در سال 97 به منظور افزایش ظرفیت تولید و برنامه ریزی بهتر در پاسخگویی به نیاز مشتریان، بازطراحی فرایندهای تولیدی در کارخانه با حذف مخازن ذخیره،راه اندازی سیستم پایپینگ،سیستم توزین اتوماتیک و راه اندازی سیستم نظارت و مانیتورینگ مرکزی خطوط ساخت و تولید و تجهیزات فنی(اسکادا) دانست.

مظفری چنیجانی، در خصوص شاخصه های کلیدی شرکت پدیده شیمی قرن گفت: این شرکت مالک پرفروش ترین برند صنایع شوینده کشور(Active)، عرضه بیش از 130 محصول در قالب بیش از 15 گروه محصول، بیش از 20 خط تمام اتوماتیک تولید مایعات شوینده، بیش از 70 هزار متر مربع فضای تولید و انبارش،رشد سود خالص 205 درصدی در سال 97 نسبت به سال 96 و سهم هشت درصدی از فروش صنعت شوینده کشور است.

به گفته وی، افزون بر 500 نفر در این شرکت فعالیت می کنند و حدود 80 درصد از تولید مایعات شوینده در کارخانه های تحت مالکیت پدیده شیمی قرن و مابقی در سایر شرکت های تولیدی بصورت کارمزدی تولید می شود. در حوزه تامین مواد اولیه از لحاظ مقداری 10% از مواد اولیه از خارج از کشور تامین می گردد که حدود 24% از هزینه مواد اولیه شرکت را شامل می شود.

وی یادآور شد: ترکیب سهامدارن “قرن”شامل گروه صنعتی گلرنگ،شرکت پدیده شیمی پایدار،شرکت سرمایه گذاری توسعه صنایع پایدار،شرکت پدیده شیمی نیلی، شرکت پخش پدیده پایدار،شرکت تیان گاز استیل و شرکت پدیده شیمی غرب می شود. شرکت پدیده شیمی قرن مالک 42.7 درصد سهام شرکت پدیده شیمی جم است که تولیدکننده مواد اولیه مورد نیاز این شرکت می باشد.

اعضای هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در پایان مراسم معارفه،پاسخ گوی سئوالات حاضران بودند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا