عملکرد شرکتها

مروری بر گزارش عملکرد 9 ماهه نماد غویتا

مقدار تولید شرکت در دی ماه نسبت به میانگین نه ماهه سال 98 افزایش 4 درصدی داشته است.

مقدار فروش شرکت نیز نسبت به ماه قبل کاهش 35 درصدی داشته است و 11 درصد پایین تر از میانگین نه ماهه قبلی است.

مبلغ فروش شرکت، نسبت به میانگین هشت ماهه ابتدایی سال افزایش 18 درصدی و نسبت به ماه گذشته 32 درصد کاهش داشته است. کاهش فروش مقداری در این ماه عامل افت شده است.

نرخ فروش تمام محصولات شرکت نیز با نرخ کمی روند صعودی کلی دارد. نرخ فروش محصولات در این ماه با 4 درصد افزایش نسبت به ماه قبل به 20.7 میلیون تومان در هر تن رسیده است. نرخ فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل 74 درصد افزایش داشته است.

فاز اول توسعه “ویتانا 1” بتازگی به مرحله تولید رسیده و هم اکنون 31 هزار تن در سال تولید  دارد. پس از تکمیل ظرفیت این کارخانه توانایی تولید روزانه 200 تن انواع محصولات بیسکویت را دارد. محصولات نوین بیسکوتارت (تارت شکلاتی)، کوکی مینی پذیرایی، بیسکویت مادر با تولید انبوه در این خط در حال تولید است. خطوط جدید این کارخانه نیز به سرعت در حال نصب و راه اندازی است.

شرکت در نظر دارد در آینده ای نزدیک سالانه 10 هزار تن شکلات و 8 هزار تن غذای کودک را در “ویتانا 3” و “ویتانا 4” تولید کند.

رشد مقداری تولید، رشد مقداری فروش و افزایش نرخ فروش باعث رشد سود آوری خوبی در سهم خواهد شد. این شرکت می تواند به دید میانمدت از ارزنده ترین سهام بازارو بالاخص گروه غذایی باشد.

شرکت توانسته است معافیت های مالیاتی 5 ساله برای طرح های توسعه خود دریافت کند.

لازم بذکر است شرکت بتازگی از بازار پایه به فرابورس منتقل شده است. همچنین افزایش سرمایه تجدید ارزیابی نیز در دستور کار شرکت است.

در نمودارها اطلاعات برخی از ماهها ارائه نشده است. عدم ارسال اطلاعات ماهانه از سمت شرکت و نبود اطلاعات دلیل این موضوع است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا