اخبار بازار سرمایه

اقدام عجیب سازمان بورس در تغییر نام لحظه آخری نماد عرضه اولیه

سازمان بورس و اوراق بهادار کشور در معاملات روز گذشته اقدام به انتشار آگهی عرضه اولیه نماد اکتیو نمود . در نگاه اول ممکن است این تغییر کوچکی باشد که شاید برای خیلی از سرمایه گذاران نکته مهمی نباشد اما با نگاهی دقیق تر می توان مشکلاتی را پیش بینی نمود. نمادی که پیش تر با نام اکتیو به سرمایه گذاران معرفی شده بود و قرار بر عرضه اولیه آن در اسفند ماه 1398 بود اینک با تغییر عنوان با عنوان جدید شناخته خواهد شد.از این رو نماد عرضه اولیه “اکتیو” که متعلق به شرکت پدیده شیمی قرن می باشد با عنوان “قرن” اطلاعیه عرضه شدن در بازار را منتشر نمود.

اگر بخش مقالات آموزشی سهام سازان را مطالعه کرده باشید می توانید مقاله ای با عنوان نحوه تعریف نماد شرکت های بورسی را مطالعه نمایید.

در مقاله فوق نحوه تعریف نمادهای حاضر در بازار بورس و فرابورس را به صورت مفصل شرح داده بودیم و اینک سازمان بورس در اقدامی جالب از قوانین خود تخطی کرده و اقدام به تغییر دیگری در نمادهای عرضه اولیه پس از درج شدن در بازار نموده است.از طرفی در صورت عرضه نماد دیگری با عنوانی مشابه نماد قرن یا همان اکتیو اشتباهات فاحشی در بین سرمایه گذاران تازه وارد پیش خواهد امد که مشخص نیست چه کسی پاسخگوی آن می باشد.

نکته دیگر در خصوص سامانه های معاملاتی می باشد در صورتی که سرمایه گذاران کلمه اکتیو را تایپ نمایند با توجه به اینکه این کلمه در نام رسمی شرکت موجود نیست ممکن است اطلاعات نماد در نرم افزارهای مرتبط نمایش داده نشود لذا کاربران همیشه باید عنوان جدید را به خاطر داشته باشند.

از این رو از سازمان بورس در این خصوص انتظار بیشتری می رود چرا که تغییر عنوان لحظه آخری نماد منجر به بروز مشکلاتی برای تازه واردین بازار خواهد شد.

برای مشاهده اطلاعات نماد عرضه اولیه قرن(اکتیو) کلیک کنید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا