رمزارزمقالات آموزشی

پاسخ به سوالات تازه واردان معاملات رمزارز

​ ​​معاملات آنلاین در بازار رمزارزها همانند بازار بورس کشور دارای نکاتی است که اگر به آنها توجه نداشته باشیم منجر به ضرر و زیان حتمی خواهد شد.

سوال اول:چه سرویس اینترنتی مناسب تر است؟

استفاده از سرویس اینترنت با پینگ و سرعت مناسب منجر به آسودگی خاطر شما در معاملات خواهد شد چرا که همه چیز این حوزه به اینترنت بستگی دارد.هرچه سرعت بهتر داشته باشید درخواست سفارشات خرید یا فروش رمزارز سریعتر انجام می شود. سعی کنید از سرویس اینترنت ثابت مانند adsl استفاده کنید و در کنار ان از اینترنت شرکت همراه اول استفاده کنید چرا که بسیاری از پلتفرم های صرافی رمزارز دارای پروتکل های رمزنگاری شده داده ها هستند از این رو تبادل داده ها در این بسترها ممکن است روی سرویس های شرکت ایرانسل دچار اختلال باشد.ایده آل ترین حالت زمانیست که بتوانید از اینترنت ثابت شرکت شاتل و اینترنت همراه اول در کنار سرویس فیبرنوری یکی از شرکتهای خصوصی استفاده کنید  چرا که حتی در صورت قطعی مجدد اینترنت کشور در هر صورت یکی از این سه سرویس وصل خواهد بود.سرعت و پینگ فیبرنوری بهتر از هر سرویس موجود خواهد بود.

سوال دوم: چرا از برخی رمزارزها چند عنوان وجود دارد؟

بازار رمزارز با توجه به عدم کنترل توسط دولتها امکان ارایه پروژه های متفاوت با عناوین کاملا مشابه را به همگان می دهد. این موضوع بدان معناست که اگر شنا برنامه نویسی بلاک چین را بدانید می توانید برای خود رمزارز اختصاصی داشته باشید. از این رو تشابه اسمی و شباهت میان رمزارزها بسیار است.وجود تشابه اسمی در میان رمزارزها همانند بازار بورس منجر به بروز اشتباهات فاجعه باری خواهد بود. همیشه سعی کنید علاوه بر بررسی حروف اختصاری هر رمزارز عنوان کامل ان را بررسی کنید تا از این موضوع اطمینان خاطر داشته باشید.برای مثال دو رمزارز dfn و dfm کاملا متفاوت از یکدیگر هستند.

سوال سوم: آیا با گوشی هوشمند امکان معاملات رمزارز را دارم؟

پاسخ به این سوال مثبت است اما دقت داشته باشید که هر چه سیستم قویتری داشته باشید سرعت انجام پردازش ثبت سفارشات بیشتر خواهد بود. معاملات رمز ارز به دلیل وابستگی به شبکه بلاک چین دارای معماری متفاوتی نسبت به بورس و سایر پلتفرم ها می باشد. از طرفی اگر قصد انجام تحلیل نمودارهای رمزارز را داشته باشید به دلیل کوچک بودن نمایشگر گوشی های هوشمند این کار امکان پذیر نمی باشد از این رو سعی کنید از لپ تاپ یا سیستم های رومیزی استفاده کنید.

سوال چهارم: چه زمانی می توانم رمز ارز بخرم یا بفروش برسانم؟

معاملات رمزارز با توجه به بین المللی بودن بازار بصورت شبانه روزی بدون وقفه و تعطیلات سالهاست که در حال انجام است و دارای متغیرهای بیشتری نسبت به دیگر بازارهاست.شما مختار هستید هر ساعت از شبانه روز با شناسایی سیگنال مناسب اقدام به خرید و فروش نمایید.سعی کنید اگر معامله گر نوسان گیر هستید با شناسایی سود از موقعیت خود خارج شوید تا منجر به ضررتان نشود.

سوال پنجم: کدام صرافی را انتخاب کنم؟

صرافی ها امین شما در انجام معاملات هستند . حتما تغییر قوانین یکباره صرافی بایننس را در تابستان امسال شنیده اید که به یکباره خیل عظیمی از ایرانیان از دریافت خدمات آن عاجز ماندند و امکان دریافت دارایی شان را نداشتند. دقت داشته باشید که بسیاری از صرافی های خارجی با شناسایی آی پی های کاربران ایرانی بدون هیچ دلیلی اقدام به بستن حسابهای آنها می کنند.از این رو از این صرافی ها دوری گزینید.

اگر نیاز به صرافی خوب و بدون مشکل با ایرانیان دارید این مقاله را مطالعه کنید.

اگر سوال دیگری دارید می توانید در بخش نظرات بپرسید تا پاسخ داده شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا