عملکرد شرکتها

پسهند و سودای رشد قیمتی در گزارش جدید

صنایع لاستیکی سهند جز واحدهای تجاری فرعی شرکت کربن ایران و واحد تجاری نهایی گروه تاپیکو، با سرمایه 35 میلیارد تومانی در زمینه تولید تسمه نقاله فعالیت می کند.

ظرفیت تولید این شرکت 6000 تن تسمه نقاله و 1700 تن قطعات فنی است و در سال 97، 1950 تن تسمه نقاله و 515 تن قطعات فنی تولید کرده است.  این مقدار در سال 97 به 2590 تن تسمه نقاله و 165 تن قطعات فنی رسیده است.

تقریبا در 45 درصد ظرفیت اسمی خود فعالیت می کند و در نظر دارد خط تولید تسمه نقاله سیمی را وارد مدار کند. این طرح توسعه بر روی ظرفیت بلااستفاده خط موجود شرکت خواهد بود. به همین دلیل تولید این محصول جدید شرکت در اوایل سال 99 شروع خواهد شد.

مقایسه میزان تولید ماهانه تسمه در شرکت تولید لاستیک سهند
مقایسه میزان تولید ماهانه تسمه در شرکت تولید لاستیک سهند

با توجه به طرح توسعه جدید شرکت انتظار می رود برای سال 99، تولید شرکت به 4700 تن تسمه نقاله افزایش یاید که معادل رشد 80 درصدی خواهد بود. برآورد سود سالهای آتی شرکت در تحلیل بنیادی پسهند به طور مفصل مورد بررسی قرار گرفت.

مبلغ فروش شرکت در دوازده ماهه 1398 با رشد  77 درصدی به 108 میلیارد تومان رسیده است. این در حالی است که درآمد سال گذشته آن 61 میلیارد تومان گزارش شده است.

مبلغ فروش شرکت در اسفند ماه 11.6 میلیارد تومان بوده که در مقایسه با ماه قبل کاهش 2 درصدی داشته است. ان در حالی است که درآمد اسفند نسبت به یازده ماه سال جاری رشد 29 درصدی داشته است.

 مقایسه مبلغ فروش در شرکت تولید لاستیک سهند
مقایسه مبلغ فروش در شرکت تولید لاستیک سهند

نرخ فروش شرکت برخلاف شرکت های تایرساز با توجه به کشش بازار توسط خود شرکت تعیین می شود. این موضوع به خوبی در نرخ فروش شرکت در سال جاری خود را نشان داده است. به طوری که نرخ فروش شرکت به 57 میلیون تومان در هرتن افزایش یافته است. این در حالی است که شرکت های تایرساز نرخ فروش زیر 25 میلیون تومان دارند( مواد اولیه این دو شرکت تقریبا یکسان است).

 مقایسه نرخ فروش در شرکت تولید لاستیک سهند
مقایسه نرخ فروش در شرکت تولید لاستیک سهند

نرخ فروش تسمه نقاله به عنوان اصلی ترین محصول شرت در آبان ماه کاهش 19 درصدی داشته است. یک مقام آگاه در این زمینه گفت: این افت مقطعی است و بدلیل تغییر در ترکیب فروش بوده است و انتظار می رود نرخ فروش در ماه های آتی به نرخ های بهمن و دی ماه برخواهد گشت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا