عملکرد شرکتها

بررسی گزارش عملکرد شرکت تامین سرمایه نوین (تنوین)

صنعت تامین سرمایه از بخش های نو در اقتصاد کشور است که در سال های اخیر رشد و مقبولیت خوبی را تجربه می کند. بنظر می رسد در سال های آتی نیز از صنایع موفق با رشد درآمدزایی باشد. تامین سرمایه نوین یکی از 9 شرکت فعال در این زمینه است که در اواخر سال 97 در بازار عرضه شد. روند سودخالص تامین سرمایه نوین حاکی از عملکرد عالی مجموعه بوده و می تواند در میان گزینه های کم ریسک و بلندمدت سود سالیانه مناسبی را نصیب سهامداران کند.

تامین سرمایه نوین در گزارش نه ماهه 515 ریال با سرمایه جدید سود شناسایی کرده است. با توجه به داده های پیشین، سهم بالایی از سود خالص سالیانه در گزارش 12ماهه شناسایی می شود و تنوین توانایی شناسایی سودی بزرگتر از بودجه 98 را خواهد داشت.

همانگونه که در نمودار زیر مشاهده می شود درآمد شرکت در سال 98 رشد قابل توجهی داشته است بطوری که مجموع درآمد 10 ماهه شرکت 70 درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل است. این تغییرات بدلیل فعالیت های تامین مالی ، عرضه و پذیرش و درآمدهای سرمایه گذاری ها بوده است.

درآمد دی ماه 77 میلیارد تومان بوده است که نسبت به ماه قبل افزایش 70 درصدی داشته است که عمدتا ناشی از سود شرکت زیرموجموعه می باشد.

شرکت مشاور سرمایه گذاری تامین سرمایه نوین (شرکت فرعی) که در تاریخ 1398/10/30 برگزار گردید، از سود تقسیم شده به مبلغ 228 میلیارد ریال، سهم شرکت تامین سرمایه نوین 203 میلیارد ریال بوده که در سرفصل سود سهام حاصل از سرمایه گذاری ها افشاء گردیده است.

تامین سرمایه نوین قصد فروش بلوک بیمه نوین را در دستور کار دارد از این محل نیز سود شناسایی خواهد کرد.

در خصوص عوامل برون سازمانی مؤثر بر فعالیت تأمین سرمایه، مهمترین شاخص کلان اقتصادی تاثیرگذار، نرخ بهره بوده که تغییرات آن تأثیر قابل ملاحظه ای بر فعالیت این حوزه دارد.

مقایسه میزان سرمایه گذاری
مقایسه میزان سرمایه گذاری
مقایسه روند رشد تامین سرمایه نوین
مقایسه روند رشد تامین سرمایه نوین
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا