عملکرد شرکتها

بررسی گزارش عملکرد ونیرو منتهی به 1398/06/31

پرتفوی بورسی ونیرو (شرکت سرمایه گذاری نیرو) در صورت های مالی ۶ماهه، ۱۴۳میلیارد و ۶۶۰میلیون ریال افزایش یافت.

معرفی شرکت سرمایه گذاری نیرو (ونیرو)

شرکت سرمایه گذاری نیرو (سهامی عام) درتاریخ 31 خرداد ماه 1375 با سرمایه 100میلیارد ریال تاسیس و تحت شماره 122447 در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است. مرکز اصلی شرکت در تهران واقع می باشد.

(ونیرو) شرکت سرمایه گذاری نیرو با بهرمندی از سرمایه های مردمی و استفاده ازآن جهت اجرای طرحهای بزرگ و سازنده کشور با اهداف زیر تشکیل گردیده است :

  1. بوجودآوردن امکان مشارکت عمومی در طرحهای زیربنایی وبزرگ بخشهای تولیدی ‌‌، ازطریق سرمایه گذاری در طرحها با بهرمندی از سرمایه های اندک مردمی.
  2. توسعه سرمایه گذاریهادر بخش های مولد اقتصادی بالاخص حوزه های تولید، ابنیه و ساختمان.
  3. جذب سرمایه های کوچک غیر مولد و فراهم آوردن امکان کسب درآمد عادلانه برای سرمایه گذاران مشتمل بر سرمایه گذاری در سهام شرکت های بورسی و غیر بورسی و همچنین مشارکت و سرمایه گذاری در طرحها و سایر موارد دیگری که بنا به مصلحت و تشخیص هیات مدیره در قالب موضوعات پیش بینی شده در اساسنامه به تصویب رسیده است.
  4. فعالیت در حوزه های اقتصادی – تجارت از طریق شرکتهای تابعه .

شرکت سرمایه گذاری نیرو دارای دو شرکت تابعه فعال به شرح ذیل می باشد :

  • شرکت احیای اراضی کوثر
  • شرکت صادرات نیرو خلیج فارس

“ونیرو” در بخش دیگر از آخرین گزارش خود به تشریح صورت وضعیت پرتفوی سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس پرداخته است.این پرتفوی در پایان دوره ۶ماهه با افزایش ۱۴۳میلیارد و ۶۶۰میلیون ریالی همراه شده است. همچنین بهای تمام شده آن با افزایش ۱۲۶میلیارد و ۳۷۷میلیون ریالی به مبلغ ۳۷۶میلیارد و ۹۲۵میلیون ریال بالغ شد و ارزش بازار آن با افزایش ۲۳۹میلیارد و ۸۰۴میلیون ریالی به ۵۲۰میلیارد و ۵۸۵میلیون ریال رسید.

ونیرو در تشریح اهداف و برنامه های راهبردی خود در خصوص ترکیب پرتفوی اعلام کرد با توجه به ترکیب پرتفوی سرمایه گذاری های شرکت که شامل سرمایه گذاری در صنعت برق و نیروگاهی است به دنبال فرصت بوده تا بتواند سود بیشتری را از این محل کسب کند.

از سوی دیگر تامین ملی پروژه توربین بادی آبان از طریق انتشار اوراق مشارکت، یکی از برنامه های با اهمیت “ونیرو” برای دوره 6ماهه منتهی به 29 اسفند 1398 است.

علاوه بر این”ونیرو” پیش بینی کرده است که واحد های گازی نیروگاه آریان زنجان در نیمه دوم سال ۹۹ به بهره برداری می رسد و تا انتهای سال جاری عملیات اجرایی نیروگاه بادی آغاز خواهد شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا