گزارشات روزانه بازار

گزارش وضعیت بازار سرمایه 1398/11/19

در معاملات روز شنبه 19 بهمن با توجه به افزایش عرضه در کلیت بازار، مقدار کمی افت در شاخص کل را تجربه کردیم، و این فشار عرضه نتوانست روند مثبت بازار رو تغییر دهد، امروز سقف کانال صعودی حدودا یکساله شاخص کل شکسته شد، در صورت تثبیت روی آن انتظار داریم در میان مدت به سقف کانال بلند مدت محدوده ۵۰۰ الی ۵۵۰ هزار واحد برسد

در شاخص کل هم وزن نیز احتمال اصلاحی کوتاه یا رنج بودن وجود دارد البته بعد از این شکست احتمال فشار عرضه در چند روز وجود خواهد داشت، با توجه به شرایط ورود نقدینگی به بازار احتمال ادامه این روند صعودی، بیشتر از نزول آن است، باید در خریدها دقت داشت و ترجیحا سهامداری کرد، و جابه جایی بدون تحلیل ، جا ماندن از بازار را به ارمغان خواهد داشت.

بر این اساس در معاملات امروز بیش از 9 میلیارد و 968 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش 48 هزار و 193 میلیارد ریال داد و ستد شد.

وضعیت شاخص بازار بورس

همچنین شاخص کل با 6948 واحد افزایش به 452842 واحد رسید و شاخص کل (هم وزن) با 545 واحد افزایش به کانال 147116 واحد عقب نشینی نمود .

علاوه بر این در بین نمادهای بورسی، نمادهای تاپیکو 481 واحد، فارس 468 واحد،شبندر 429 واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل نمادهای اخابر 517 واحد، خودرو 248 واحد و خساپا 164 واحد بیشترین تاثیر منفی را بر معاملات امروز بورس داشتند.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

در معاملات امروز بازار فرابورس شاخص کل این بازار با 92 واحد افزایش توانست روی عدد 5747 واحد ثابت بماند . همچنین در این بازار 4240 هزار برگه سهم به ارزش بیش از 27 هزار و 201 میلیارد ریال داد و ستد شد.

علاوه بر این در بین نمادهای فرابورسی، نمادهای میدکو با 14 واحد،ذوب 12 واحد و دماوند 10 واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در مقابل نمادهای کرمان 2 واحد،قاسم 1 واحد و خدیزل 1 واحد بیشترین تاثیر منفی را بر معاملات امروز فرابورس داشتند.

نمادهای پربیننده در بازار بورس شامل وبملت،وتجارت،خساپا و در بازار فرابورس شامل ذوب، چکاپا و مادیرا بودند.

برترین تقاضای در بازار بورس از سوی سهامداران شامل:

حکشتی،شتران،وپارس

بیشترین عرضه در بازار بورس از سوی سهامداران شامل:

خساپا،ختوقا،اخابر

برترین تقاضای در بازار فرابورس از سوی سهامداران شامل:

فروی،کلر،فرابورس

بیشترین عرضه در بازار فرابورس از سوی سهامداران شامل:

وآوا،غگلستا،زفکا

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا