گزارشات روزانه بازار

گزارش وضعیت بازار سرمایه 1399/07/01

تابستان با تمام روز های سبز و قرمزش به پایان رسید. نیمه اول سال خوب به پایان نرسید تا سهامدارن چشم راه نیمه دومی بهتر باشند. امید هست تا در روزهای سرد پیش رو، در کنار تورم افسار گسیخته که هر روز سفره مردم را کوچکتر میکند، بازار سرمایه روزهای گرم تری را تجربه کند. همچنان امیدوارم تا الگوی سر و شانه کف تایید شود و بازار مجدد در مسیر رشد قرار بگیرد، در نیمه دوم بازار امروز در برخی از سهم ها شاهد رنج های مثبت خوبی بودیم که میتوانیم به آن امیدوار باشیم.

خالص ارزش معاملات امروز 13 هزار میلیارد تومان بود که نسبت به روز گذشته افزایش چشمگیری را تجربه کرد بود. امروز باز هم خروج پول داشتیم و این خروج بالغ بر 2300 میلیارد تومان بود. امروز هم به مانند دیروز شغدیر و آریا مورد توجه حقیقی ها قرار گرفتند و پول خوبی وارد این دو سهم شد. بانکی ها و فلزی ها که در هفته های گذشته مورد توجه بازار بودند امروز خروج پول سنگینی را تجربه کردند. 

از نکات جالب بازار معاملات حقوقی خبهمن بود که باید دید طی روزهای آینده شرایط این سهم به چه صورت پیش میرود. حقوقی وبملت هم سهامدارن را شرمنده خود کرد و حجم خوبی از سهم را خرید و رنج مثبتی در سهم زد. شبندر هم داره کم کم راه خودشو از بقیه پالایشی ها جدا میکنه.

شرکت نفت ستاره خلیج فارس در بورس اوراق بهادار تهران پذیرش شد. گفتنی است شرکت نفت ستاره خلیج فارس از شرکت‌های هلدینگ نفت‌،گاز و پتروشیمی از زیرمجموعه شستا است که به عنوان بزرگ‌ترین پالایشگاه میعانات گازی شناخته می‌شود و ایران را از واردکننده بنزین به صادرکننده بالقوه این محصول استراتژیک تبدیل کرده است.
قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن دیروز (دوشنبه 31 شهریور )  نسبت به معاملات روز قبل (جمعه 28 شهریور ) 6.4 دلار افت داشت.

عضو فراکسیون ورزش مجلس در سخنانی شرط واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را منوط به ارائه لایحه نظام باشگاه‌‌داری به مجلس اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری گروه مالی سپهر: برنامه داریم تمامی زیرمجموعه‌های این شرکت را از طریق عرضه اولیه به بازار سرمایه وارد کنیم که ‏مراحل بورسی شدن سه شرکت‌ انرژی سپهر، توسعه نیشکر و تامین سرمایه سپهر در اولویت قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان عبور از تولید یک میلیون و ۹۷۶ هزار تُن را در شش ماهه نخست سال ۹۹ را گامی بلند در تحقق جهش تولید دانست و افزود: این رکود تولید نسبت به  سال ۹۷ بیش از ۶۷ هزار تُن افزایش داشته است.

دولت با افزایش تخفیف سهام قابل واگذاری به صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله صنایع پالایش نفت، شامل باقیمانده سهام متعلق به دولت در شرکت‌های پالایش نفت تبریز، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تهران از ۲۰ درصد به ۳۰ درصد موافقت کرد.

شاخص کل بورس تهران، معاملات امروز را امیدوار کننده به پایان رساند و درنهایت 13،967 واحد افت معادل 0.88- درصد داشت و به 1میلیون 581 هزار 193 واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز با 3،030 واحد کاهش برابر با 0.73- درصد به 412 هزار و 877 واحد رسید.

شاخص فرابورس اما با رشد 113 واحدی برابر 0.65 درصد تا 17 هزار و 712 واحد افزایش پیدا کرد.

سه نماد فملی، فارس، فولاد امروز به ترتیب با 2787- ,2565 ,2231- واحد بیشترین تاثیر را در عملکرد امروز شاخص برجای گذاشتند.

موثرترین گروه‌ های صنعتی امروز هم محصولات شیمیایی و فلزات اساسی بودند.

تعداد کل معاملات امروز 89 درصد نسبت به روز گذشته افزایش یافت و به 1 میلیون و 616 هزار واحد رسید.

حجم کل معاملات با 66 درصد افزایش نسبت به دیروز به مقدار  11 میلیارد و 951 میلیون سهم رسید.

ارزش کل معاملات امروز هم با  75 درصد افزایش مقداری برابر 158 هزار میلیارد ریال را به ثبت رساند تا درنهایت ارزش کل بازار بورس و فرابورس، امروز به 70،853 هزار میلیارد ریال برسد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا