گزارشات روزانه بازار

گزارش وضعیت بازار سرمایه 1399/07/21

شاخص کل هم وزن با 2،538 واحد کاهش برابر با 0.61- درصد به 416 هزار و 447 واحد رسید.

شاخص فرابورس نیز با افت 196 واحدی برابر 1.1- درصد تا 18 هزار و 279 واحد کاهش پیدا کرد.

سه نماد شپنا، فولاد، فملی امروز به ترتیب با 3578 ,3483- ,2387- واحد بیشترین تاثیر را در عملکرد امروز شاخص برجای گذاشتند.

برترین گروه‌ های صنعتی امروز محصولات فرآورده های نفتی و فلزات اساسی بودند.

تعداد کل معاملات امروز تقریبا برابر دیروز بود و به مقدار 3 میلیون و 61 هزار واحد رسید.

حجم کل معاملات نسبت به دیروز 39 درصد افزایش یافت و به مقدار خیلی خوب  22 میلیارد و 326 میلیون سهم رسید.

ارزش کل معاملات امروز هم با  11 درصد افزایش مقداری بالغ بر 218 هزار میلیارد ریال بود تا درنهایت ارزش کل بازار بورس و فرابورس، امروز به 71،951 هزار میلیارد ریال برسد.

خروج پول حقیقی: 13،879 میلیارد ریال در معاملات امروز به ثبت رسید.

شاخص کل بورس تهران علیرغم عملکرد خوب خود در روز قبل، امروز با 17،558 واحد افت معادل 1.1- درصد، به 1میلیون 579 هزار 566 واحد رسید.

به دلیل بروز اختلال و مشکل فنی در شبکه مخابرات، دو سامانه «سنا» و «نیما» از دسترس خارج شدند، که به محض رفع اشکال از سوی شرکت مخابرات، در اختیار کاربران قرار می‌گیرند.

کدما: فسخ قرارداد پیش فروش 1000 تن کنسانتره سولفوره خشک سرب صادراتی با شرکت چینی؛ مبلغ قرارداد 800,000 دلار بوده که پس از تعیین عیار عناصر سرب موجود در کنسانتره قیمت نهایی می گردد. معادل ریالی ارزی قرارداد فی مابین حدوداً بالغ بر 200 میلیارد ریال برآورد می گردد. 

ختور: رای قطعی در خصوص محکومیت شرکت بین المللی خانه سازی ایرانیان بابت بدهی آن شرکت. نتیجه نهایی حاکی از قطعیت حکم مطالبه 13.177.092 یورو بابت اصل طلب و فرع آن به انضمام کلیه هزینه های کارشناسی دادرسی و حق الوکاله می‌باشد.

حفارس: حمل و تخلیه 120 هزار تن انواع نهاده های کشاورزی از جمله کود شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از مبادا پتروشیمی لردگان به اقصی نقاط کشور

کمنگنز: شرکت در نظر دارد به منظور احداث کارخانه فرو سیلیکو منگنز با ظرفیت 12 هزار تنی نسبت به ثبت شرکت زیرمجموعه‌ای با مالکیت 60% اقدام نماید و در این خصوص اقدام به پرداخت 10 میلیارد تومان پیش پرداخت نموده است.

آمارهای منتشر شده از وضعیت تولیدات فولاد خام ایران در 8 ماه گذشته از سال میلادی جاری نشان می‌دهد، ایران افزایش 14.6 درصدی در تولید فولاد خام را تجربه کرده است.
مدیرعامل بانک ملت به همراه مدیران و کارشناسان این بانک پس از بازدید از واحدهای فولادی در مجتمع صنعتی چادرملو در نشست با مدیرعامل چادرملو و آگاهی یافتن از طرح‌های توسعه این شرکت، آمادگی کامل بانک ملت برای مشارکت و سرمایه‌گذاری در پروژه‌های توسعه بخش چادرملو را اعلام کرد.

فولاد سازان در نیمه نخست امسال دو میلیون و ۳۸۵ هزار و ۲۸۲ تن شمش و تولیدات فولادی را به بازارهای هدف صادر کردند که از این مجموعه ۱۹.۵ درصد سهم ثبت شده در شهریورماه است

برپایه آمار عملکرد ذوب اهن اصفهان، فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، فولاد اکسین، هرمزگان، فولاد آلیاژی ایران، آذربایجان، خراسان، کاوه جنوب، بناب، فولاد سیرجان و چادرملو در شهریورماه مجموع صادرات به رقم ۴۶۷ هزار و ۲۵۰ تن رسید که نشان‌دهنده رشد تقاضای داخلی و سیاست‌های وزارت صنعت در تنظیم بازار است.

قیمت پایه محصولات پلیمری و شیمیایی برای معامله در بورس کالای ایران از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی اعلام شد.

بانک‌مرکزی درحال‌ حاضر قصد ندارد از این ابزار استفاده کند. در نتیجه نرخ‌های سود سپرده‌، به رویه قبلی باقی خواهد ماند.توجه به این نکته ضروری است که به‌طور معمول اگر بخواهد افزایش سود بانکی اتفاق بیفتد، قبل از آن بانک‌های خصوصی و دولتی پیرامون تغییر این نرخ توافق قبلی ‌می‌کنند. ولی درحال‌حاضر نشانه‌ای از وجود این توافق بین بانک‌های خصوصی و دولتی در این خصوص وجود ندارد و صرفا در حد گمانه‌زنی‌ها در برخی رسانه‌ها بوده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا