رمزارزمقالات آموزشی

نکات کلیدی برای فعالیت در بازار رمزارزها

بازار رمزارز دارای فراز و نشیب های زیادی می باشد که در صورت عدم آگاهی از آنها ممکن است سرمایه و حتی کل زندگی تان را بر باد دهید لذا در این مقاله شما را با برخی از حقایق و نکات کلیدی بازار رمزارز آگاه خواهیم نمود.

  • تازه واردین بازار فکر می کنند می توانند سریعا پولدار شوند.

این تفکر کاملا اشتباه هست که در ابتدای ورودتان به بازار گریبان گیرتان خواهد بود. اگر فردی هستید که به دنبال کسب سریع سود از رمزارزها هستید پیشنهاد می کنیم قبل از شروع اولین معامله از بازار خارج شوید مگر اینکه دارای رانت اطلاعاتی بسیار قوی باشید! رویای پول دار شدن در رمزارز آن هم در کمترین زمان طرز فکری است که اکثر تازه واردین بازار آن را در ذهن شان می پرورانند.

  • تازه واردین پس از اولین ضرر فکر می کنند رمزارز بدترین بازار است.

این طرز هم ناشی از عدم آشنایی کامل با بازار و گذراندن دوره های آموزشی بازار می باشد. مشکل اصلی از انجا نشات می گیرد که ایرانیان علاقه ای به یادگیری مباحث تخصصی ندارند واگرنه اگر می دانستند که میزان بازدهی بازار رمزارزها تا چه حدی است سرودست می شکنند.

  • عدم آگاهی از تغییرات لحظه ای بازار

پس از ورود به بازار متوجه خواهید شد که وضعیت کل بازار می تواند صرفا به یک خبر وابسته باشد.

  • سرمایه گذاری با حدس و گمان یا سیگنال دیگران

بدترین شیوه معامله در بازار این است که با حدس و گمان و عدم آشنایی اقدام به خرید کنید. برخی از تازه واردین بازار همیشه به دنبال دریافت سیگنال خرید رایگان می باشند . سیگنال های خریدی که گاها قیمت هایی بیشتر از میزان سود دریافتی از رمزارز سیگنال شده دارند.

  • سرمایه گذاری با پول دیگران،وام و اعتبار صرافی

این کار همانند موارد قبلی جز اشتباهاتی است که باید در ابتدای ورود به بازار از انجام آن جدا بپرهیزید. فقط به این موضوع فکر کنید که در صورت ضرر و زیان با توجه به اینکه مبالغی از دوستان،آشنایان و اطرافیان خود برای ورود به بازار قرض گرفته اید چه پاسخی خواهید داد؟ چگونه می خواهید ضرر و زیان آنها را جبران کنید؟

یا حتی ممکن است پولی را که برای آینده فرزندتان به عنوان خرج روز مبادا کنار گذاشته بودید را در صورت ضرر احتمالی از دست دهید، با این شرایط زندگی تان دچار چالش و مشکل نخواهد شد؟

از نکات کلیدی بازار: با پول شخص دیگر معامله نکنید.

سهام سازان

با تمام این اوصاف تمام سعی تان این باشد که فقط مبلغ کم و محدود را وارد بازار کنید که اختیار کامل آن دست خودتان باشد،در صورت ضرر پاسخگوی کسی نباشید و در نهایت دچار مشکلات مالی نشوید. رعایت این نکات بسیار مهم می باشد.

در معاملات خود به هیچ شخصی اطمینان نکنید.

سهام سازان
  • عدم توجه به هزینه کارمزد معاملات

دقت داشته باشید که هر معامله خرید یا فروشی که در بازار انجام دهید دارای کارمزد می باشد. کارمزدهایی که گاها می تواند از میزان سود دریافتی شما بیشتر شود. از این رو اگر به انجام معاملات متعدد عادت دارید پس باید کارمزد بیشتری بپردازید. میزان کل کارمزدهای پرداختی تان را می توانید از طریق سامانه معاملات صرافی تان استخراج کنید.

نتیجه گیری:

شروع هر کسب و کاری دارای نکات نهفته و پنهان زیادی است که تا زمان ورود به آن و شروع به کار از وجودشان آگاه نخواهید شد. بازار بورس ایران از این قائده مستنثی نیست لذا سعی کنید با مطالعه مقالات آموزشی در خصوص این بازار علاوه بر افزایش آگاهی و دانش، از ضررهای احتمالی در آینده جلوگیری کنید و به کلیه نکات کلیدی بازار رمزارزها مسلط شوید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا